Sezóna 2010

Pro sezónu 2010 jsme mnoho článků ze soutěží a dalších akcí dohromady nedali. Jako omluvu můžeme uvést pouze nedostatek času zapříčiněný osobními důvody.
19.6.2010 - Tento den se nesl ve znamení začátku, odstartovaly dvě ligi a pro mnohé sbory to znamenalo i začátek hlavní sozóny pro rok 2010. V Příšovicích se konalo první kolo PKL. Plac v Příšovicíh od loňského roku prošel velkou rekonstrukcí a všechny soutěžící určitě potěšila nejen dlažba okolo základny, ale i precizně zvládnutá organizece soutěže. Nový povrch byl hned v úvodu poctěn skvělými časy jak v kategorii žen tak i můžu. Po delší odmlce se na nás "usmálo i sluníčko" a tak se soutěž skvěle vydařila.
To se bohužel nedá říct o pokusech našich družstev. V kategorii že se ale naše děvčata umístila na 10. místě a momentálně to je i jejich příčka v Průbežném pořadí PKL. Ovšem mužské družstvo si hned v počátku letošní sezóny vybralo velkou porci smůly. Po předcchozích dvou neplatných pokusech a pár zraněných členech nás pro tentokrát zradila i technika, respektive materiál. Při provádění pokusu jsme přišli o hadici "B" a bohužel se nám nepovedlo pokus dokončit. Vítězi se stalo družstvo mužů z Jinolic a obhájkyně kategorie žen, děvčata z Vitíněvsi.

Tento den ale začala i zbrusu nová liga, a to liga nočních soutěží s názvem Fire Night Cup. První soutěž této ligy se konala na Frýdštejně, kde je samozřejmě organizace vždy precisní. Bohužel jen nízké teploty vzduchu mohly kazit celkový dojem. I zde jsme mohli očekávat pěkné a rychlé útoky. Favorizovaná družstva byla opět z Jinolic a z Vitíněvsi, bohužel se jim večer již tolik nezadařilo, ovšem opět posbírali premiérové body této ligy. Vítězy se nakonec stalo "Béčko" z Podůlší v kategorii mužů, kategorii žen pro tento večer ovládly ženy z Krásné Vsi.
Naše děvčata večer bohužel body nebrala ale nemusela být zklamaná, jelikož je od bodových pozic dělil jen minimální rozdíl a nakonec zkončila na 11. místě. Chlapci večer bohužel neměli o moc štěstí více ale nakonec se jim podařilo útok dokončit. Obsadili celkovou 19. pozici a i oni zůstali bez bodů.
Fire Night Cup ovšem není pouze o útocích s upravenými stroji ale souběžně probíhá i soutěž PS-12. Soutěž je víceméně pro zpestření ale i tak jsme mohli sledovat hezké útoky. Raritou se možná staly ženy z Vlastiboře, které se této kategorie účastnily také a myslím, že se určitě nenechaly zahanbit. Předvedly nám hezký útok, který byl rychlejší, než útoky některých družstev mužů.

II. kolo Fire Night Cupu Karlinky - Dne 26.6.2010 se ve skiareálu Vesec v Liberci uskutečnilo druhé kolo Fire Night Cupu v nočních požárních útocích, které tentokráte hostil sbor z Karlinek. Soutěžilo se také o pohár primátora statutárního města Liberec.
Soutěž se konala v krásném areálu, který byl vybudován pro MS v klasickém lyžování, přesněji na rovince v prostoru startu a cíle lyžařského okruhu. Počasí nám přálo o něco více než v předchozím týdnu a noční teplota vzduchu nebyla tentokráte tak nízká. I proto jsme možná mohli sledovat o něco lepší výsledky než na Frýdštejně, samozřejmě roli zde hrál také povrch, který neskrýval žádné nástrahy v podobě pískového hřiště či jiných nerovností v trati.
Pokračujme ale k průběhu soutěže. V tuto noc jsme mohli vidět opravdu rychlé útoky. Jako favorité zde opět nastoupila děvčata z Vitíněvsi a svoji pozici potvrdila skvělým časem, který jen o pár desetin překročil 16ti sekundovou hranici. Svou roli potvrdilo i mužstvo Jinolic, které atakovalo hranici 14 vteřin. Ovšem mimo tyto dvě družstva jsme mohli vidět i další velice rychlé a pracizně provedené útoky a to v obou kategoriích. Krásné útoky předvedla družstva z Libuně, Podůlší a vlastně z celého okolí a celé startovní listny.
Pěkné útoky jsme mohli vidět ale i v kategorii PS-12, které se tentokrát zúčastnilo opravdu mnoho družstev a to i v kategorii žen.
No a abych nezapomněl, tak i na naše družstva se usmálo štěstí. Ženy se umístili na 6. místě a odvezly si pěkných 5 bodů do celkového pořadí FNC. Muži sice tolik štěstí neměli ale i oni se v konečném pořadí objevili s jednobodovým přídělem, jelikož obsadili 15. příčku.