Michal Štěpán
narozen 27.9.1990
Členem SDH Jílové od 1.1.2004
Momentálně ve funkci Jednatele SDH Jílové
v soutěžním družstvu na postu strojníka
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Liberecký kraj, okres Jablonec nad Nisou, okrsek Velké Hamry

 

Sezńa 2015

V roce 2015 jsme se jako každoročně účastnili Podkozákovské hasičské ligy, kde jsme obsadili celkově 7. místo, dále pak Jizerské ligy, kde jsme se umístili na 18. místě a dále pak také Fire Night Cupu, kde se nám nedařilo jako v předchozím ročníku a pro mnoho neúspěchů v této lize jsme se ani neúčastnili posledního kola a šetřili síly na jiné soutěže, kterých jsme se také účastnili.
Mezi tyto soutěže patří pohárové soutěže a memoriály převážně v Jabloneckém okrese, dále pak také soutěž "O putovní pohár VŘSR - Memoriál V.I.Lenina" v Širokém dole, kde se bohužel nepodařilo dokončit pokus, a to pro prasklou hadici.

I. kolo PKL v Tuři a II. kolo PKL ve Svijanech
3.5.2014 odstartoval nový ročník PKL a to soutěží v Tuři. Počasí toto sobotní odpoledne nebylo zrovna nakloněno požárnímu sportu, hlavně z hlediska teploty vzduchu ovšem alespoň z hlediska srážek se nad námi, soutěžními družstvy, smilovalo a soutěž tak proběhla za sucha. Do Tuře se sjelo 27 mužských a 13 ženských družstev a svedl se boj o první letošní body do celkového hodnocení.
Mezi ženami se nejlépe vedlo trojici Jablonec nad Jizerou, Myštěves a Košťálov. Z této trojice se na třetí místo probojovala děvčata z Košťálova s časem 19,88 (PP 19,71). Druhý zkončil Jablonec na Jizerou s časem 18,43 (PP 17,21) a prvenství si vybojovala děvčata z Myštěvsi s časem 17,80 (LP 17,78).
Mužská kategorie byla jako vždy více obsazena a nakonec 21 družstev zakončilo svůj pokus časem pod 18 vteřin. Ovšem nejlépe z těchto všech družstev zkončila trojice Podůlší, Kosmonosy a Jablonec nad Jizerou. Třetí místo obsadili muži z Podůlší s časem 15,30 (PP 15,14), druhou příčku obsadili muži z Komonos s časem 15,26 (PP 14,97) a prvenství si v nové sestavě odvezli muži z Jablonečku, kteří jako jediní svůj pokus dokončili se "čtrnáctkou" a to s časem 14,89 (PP 14,57).
Naše družstvo se také zapojilo do nového ročníku PKL a v Tuři si připsalo první body a to přesněji 4 body za 12. místo, které jsme si zajistili časem 16,15 (PP 15,49). Čas levého proudu by stačil na 5. místo, bohužel prostřik na levém proudu nás stál lepší umístění.


O týden později, tudíž 11.5. se v nedělním termínu konala tradiční "Svijanská třináctka", druhé kolo PKL. Do Svijan se sjelo 31 mužských a 18 ženských družstev, a to za již o poznání lepšího počasí, které ovšem prozměnu hrozilo deštěm, který nakonec i přišel v podobě celkem krátké, za to intenzivní přeháňky. Ovšem soutěžíme přeci jenom v požárním sportu a tak nás ani toto nemohlo nija ohrozit v samotném soutěžení a opět jsme mohli sledovat celkem vyrovnaný souboj a tentokráte v obou kategoriích.
Ženy bojovaly o bednu hlavně s časy, kde vprním dvojčíslím byla 18-ka. Takových družstev se nám nakonec ve Svijanech představilo hned pět. Ovšem ze třetího místa se v této tlačenici radovala děvčata z Libuně s časem 18,62 (LP 18,38), druhou příčku obsadila opět děvčata z Jablonečku s časem 18,29 (PP 17,85) a prvenství si vybojovala děvčata z Benešova u Semil (obhájkyně loňského celkového prvenství) s časem 18,00 (PP 17,19).
V mužské kategorii se tentokrát bojovalo také vyrovnaněji, ale pod 15 sekund se dostala pouze 2 družstva.Třetí místo nakonec v tomto souboji obsadili muži z Tuře s časem 15,28 (LP 14,55), druhou příčku, podobně jako děvčata z tothoto sboru, obsail Jabloneček s časem 14,91 (LP 14,85). Prvenství, letos premiérově a také letos prvně na bedně v PKL, si vybojovali muži z Tatobit s časem 14,71 (LP 14,64).
Nám se zde až tak moc nedařilo. I přes velice slušně rozeběhnutý pokus jsme bohužel nedokončili, jelikož nás zklamal materiál a těsně před sestřikem terčů praskla hadice "B", tudíž jsme nemohli obhájit loňské 3. místo zde na této soutěži.  

III.kolo Jizerské ligy v Kosmonosech
17.5. jsme se zúčastnili v pořadí již třetího kola JL, pro nás to ovšem byla v této sezóně premiéra na 3B. Počasí v Kosmonosech bylo sice bez děště, alespoň co se katogorie mužů týče, ovšem bylo větrno. Poměrně silný vítr trápil především proudaře, kteří se museli dostat co nejblíže k nástřikové čáře, jinak by pro ně bylo téměř nemožné srazit terče. Ovšem podmínky byly pro všechny stejné a tak se do Kosmonos sjelo 22 mužských a 12 ženských družstev.
 Mezi muži se na 3. místo probojovali muži z Bašnice s časem 17,99 (PP 17,98), stříbsnou pozici obsadili muži z Dobšina - Kamenice s časem 17,71 (LP 17,49) a prvenství si odvezli horcí favorité této sezóny, obhájci bronzu z Extraligy ČR v požárním útoku, muži Renmotoru Jinolice s časem 16,92 (PP 16,37) a vytvořili tak nový traťový rekord.
Bohužel jsme museli z této soutěže odjet předčasně a tak jsme nemohli pozorovat závod žen. Zde se ovšemna třetí místo probojovala děvčata Myštěvse s časem 18,09, duhou příčku obsadila děvčata ze Sychrova s časem 17,96 a prvenství získalo družstvo žen z Benešova u Semil s časem 17,18.
My jsme zde skončili jako 12, tudíž jsme si přisali do JL 4 body, tentokrát byl ovšem problém na béčkách, kdy se nepodařilo dost rychle spojit vedení a tak byl celý předek zbržděn. Ovšem bez pořádného tréninku a hlavně v nekompletní sestavě, kdy za nás zaběhl proud Míra Berka z Jirkova, jsme dosáhli času 20,14, což jsme nebrali jako neúspěch.

Kompletní výsledky neleznete na webu Jizerské ligy, popř. na firesportu, kde byl otevřen nový profil Jizerské ligy.

Memoriál Filipa Horvátha a O pohár starosty obce Vlastiboř
V sobotu 24.5. se konala soutěž v sousední Vlastiboři, a zde jsme díky velice dobře fungující spolupráci a přátelskými vztahy mezi našimi sbory nemohli chybět. Letos po dlouhé době nebyla soutěž ve Vlastiboři zasažena deštěm, pokud za déšť nebudeme považovat malou přeháňku, a to ani v pátek před konáním této soutěže. Do Vlastiboře se sejlo celkem 12 družstev mužů a tři družstva žen. Díky tomuto počtu bylo rozhodnuto, že se soutěž poběží dvoukolově a tudíž jsme mohli očekávat velice rychlé pokusy, jelikož byla ještě možnost druhého, "zajišťovacího" pokusu.
Mezi ženami nebyl souboj nikterak dramatický, jelikož o první dvě místa se poprala pouze devčata z Bozkova, které mají porti třetím ženám z Hamrsek mnoho zkušeností navíc. Ženy z hamrsek nakonec započítávaly čas 28,74 (PP26,25). druhou příčku obsadil Bozkov A s časem 23,87 (LP 21,77) a vítězkami se staly děvčata z Bozkova B s časem 18,50 (LP 18,19).
Mužská kategorie byla mnohem vyrovnanější a hned 6 družstev se zde dostalo pod 17 vteřin, z toho 2 dokonce opd 16 vteřin. Třetí místo zde obsadili miži z Roudného, kterým 15-ka utekla opravdu jen o fous. Dokončili svůj započítaný pokus s časem 16,01 (PP 15,30). Druhé místo si odvezli muži z Maršovic s časem 15,39 (LP 14,94 - nejrychlejší prod dne) a první místo zde získalo naše družstvo, když jsme svůj první pokus dokončili s časem 15,32 (LP 15,26).
V našem druhém pokusu jsme na postu béčkaře letops prvně obsadili nováčka Jindru "Lípu" Lipského, který se k nám přiopojil v loňské sezóně a postupně se učil jednotlivé posty. Od této soutěže začal sbírat také zkušenosti v ostrých startech, což napoprvé samozřejmě doprovázela notná dávka nervozity a tak se v druhém pokusu podařilo dokončit s časem 16,17 (LP 15,71), za což byl Lípa samozřejmě náležitě pokřtěn koupelí v kádi. ;-)

IV. kolo JL v Mříčné
V sobotu 31.5. se konalo další kolo v Mříčné, kterého jsme se taktéž zúčastnili. Počasí bylo o poznání lepší než v Kosmonosech a teploty se přehouply také přes 20 stupňů, tudíž se dalo mluvit o ideálním dnu pro konání soutěže. Bohužel, pro dostatek informací o této soutěži, jsme hned po našem útoku soutěž opustili z důvodu konání Dětského dnu u nás v Jílovém, kde jsme zajišťovali služby do stánků s občerstvením.
Z této soutěže mohu pouze informovat o našem pokusu, který ovšem nebyl dokončen, jelikož se během útoku nějakou nešťastnou náhodou odpojilo jedno z céček na rozdělovači a tak jsme svůj pokus nedokončili.
Další informace naleznete na stránkách Jizerské ligy nebo na profilu na webu firesport.eu.

Jeřmanice - III. kolo PKL a I. kolo FNC
V sobotu 7.6. se konalo v odpoledních hodinách již III. kolo PKL, a to v areálu ZŠ Dobiášova v Liberci, kde se o pořadatelství postaral sbor z Jeřmanic. Tuto sobotu nastalo tropické počasí a tak jsme se během celého soutěžního odpoledne mohli kochat požárními útoky odpovídající kvality. Do liberce se na dvoukolovou PKL (podobný systém, jako na který jsme zvyklí v Podmoklicích) sjelo celkem 25 družstev mužů a 13 družstev žen.
Pokud někdo v ženské kategorii přemýšlel o bodovaných příčkách, musel dosáhnout hodně nízké 20-ky, aby se tento cíl podařil, o čemž svědčí fakt, že na poslední bodované příčce je zapsán čas 20,32. Ovšem na bednu jste museli ten den ještě nějaké 2 vteřiny ubrat a tak se strhl souboj o první místa v parádním tempu. Třetí místo nakonec obsadila děvčata z Krásné Vsi s časem 18,15. Duhou příčku a zavedené jakéhosi stereotypu vybojovala děvčata z Jablonečku s časem 18,06. Tuto pozici obsadily děvčata již potřetí v řadě. Ovšem první místo s časem 17,28 obsadila děvčata Benešova u Semil a odvezla si tak druhé vítězství v řadě. Časy druhých proudů bohužel nejsou uvedeny na stránkách PKL, zde jsou uvedeny pouze časy obou soutěžních útoků.
Mužská kategorie byla taktéž vyrovnaná a bodovanou pozici jste ten den mohli získat pouze, pokud jste dokončili za časem pod 16 vteřin. 15. místo znamenající jeden bod totiž zapisoval čas 15,89. Ovšem přední pozice bojovala spíše okolo té hranice 15 sekund, a tak třetí místo vybojovali muži z Roudného, kteří dokončili svůj lepší pokus s časem 15,12. Druhou příčku obsadilo naše družstvo z Jílového, když svůj druhý (potažmo třetí pokus, jelikož druhý jsme opakovali z důvodu selhání techniky pořadatele během startu a nebylo tak přesně slyšet pokynů startéra) jsme dokončili s časem 15,06 (PP 14,95) a vylepšili si tak svůj osobní rekord. Prvenství vybojovali ovšem muži z Tatobit s časem 14,85.

Večer se v témže areálu konalo I. kolo FNC a této soutěže se zhostil i stejný pořadatel. Počasí v noci odpovídalo tomu odpolednímu, tudíž stačilo na rozehřáté tělo od slunce hodit pouze něco s delším rukávem případně delší kalhoty a nemuseli jste se bát, že vám bude zima. Na tuto soutěž zde bylo 23 družstev mužů, 12 družstev žen a 13 družstev v kategorii PS - 12. Večerní klání již probíhalo pouze jednokolově.
Ženskou kategorií celá soutěž začala a nesla se v obdobném duchu jako soutěž odpolední, alespoň, co se prvních míst týče. Třetí místo obsadily devčata domácího sboru, tedy Jeřmanic s časem 19,69 (PP 19,28). druhou příčku obsadilo Áčko z Malé Skály s časem 19,08 (PP 17,90) a prvenství (již druhé tento den) vybojoval Benešov u semil s časem 18,58 (LP 18,31).
Kategorie PS-12 prošla pro tento rok velkými změnami hlavně v oblasti kontroly strojů a tak jsme si všichni přítomní slibovali vyrovnanější souboj, ovšem to až tak úplnou pravdou nebylo.
Třetí místo v tomto souboji ale nakonec vybojovala Nová Ves u Bakova s časem 22,45, když nestačila na Hradčany s časem 22,22. Ovšem první místo si vyběhli "soutěžáci" z Janova Dolu s časem 21,82. Nutno dodat, že v této kategorii se našlo mnoho přemožitelů i pro některé celky z kategorie sport muži a to i v případě, že nebudeme započítávat nedokončené pokusy. Tím bych chtěl zmínit zejména secvičenost jednotlivých celků v podání slabší techniky.
Kategorie mužů byla ovšem pro noční soutěž celkově slabší v předvedených pokusech. Jedním možným faktorem může být i vyčerpanost z celodenního čekání na sluncem rozpáleném placu místního stadiónu ZŠ. Ovšem i tak jsme mohli vidět celkem vyrovnanou bitvu. Z této bitvy se s časem 16,26 probojovali na třetí místo muži z Jablonce nad Jizerou (LP 15,84). Druhou příčku obsadili muži z Lestkova s časem 16,09 (LP 15,59) a prvenství si vybojovali muži z Veselé u Semil s časem 15,62 (LP 15,21).
Naše družstvo se této soutěže zúčastnilo taktéž a obsadili jsme 6. místo s časem 17,30 (PP 16,58). Sice víme o tom, že v totmo útoku bylo ještě mnoho rezerv, kterých se dalo využít, musíme uznat to, že se možná jedná o nejlepší start do sezóny na nočních soutěžích a doufejme, že tímto bylo naše prokletí těchto soutěží prolomeno a budeme dokončovat s dobrými výsledky pravidelně a ne jen jednou až dvakrát do sezóny.

Ovšem za tyto výsledky nesmíme zapomenout poděkovat Honzikovi Fajglovi z SDH Bukovina, který nám ve všech útocích tohoto dne zaběhl rozdělovač, jelikož se nám den před soutěží zranil, a na nějaký čas i vyřadil, náš rozdělovač Petr Hochman, takže Honziku děkujeme.

IV.kolo PKL v Příšovicích
V sobotu 14.6. jsme se opět po roce podívali do Příšovic, kde se konalo v pořadí již IV.kolo PKL. Letos se počasí nenaklonilo tolik na naší stranu, jak tomu bývalo v předcházejících letech a tak jsme se museli spokojit se zataženou oblohou, která hrozila průtržemi mračen. Nakonec se tak ale nestalo, z nebe se snesl jen menší déšť a to až v samotném závěru soutěže.
Do Příšovic se nakonec sjelo 23 mužských a 7 ženských družstev, která zde bojovala o další body do celkového hodnocení PKL. Pořadatel bohužel nedodal kompletní výsledkovou listinu a tak můžeme nabídnout pouze výsledné časy družstev.
V kategorii žen se na třetí místo probojovala děvčata z Malé Skály B s časem 18,57. Béčko se dnes muselo sklonit před svým Áčkem, když Malá Skála A dosáhla času 18,42 a brala stříbro. Ovšem nejrychlejší ženy tohoto dne byly z Jablonce nad Jizerou s časem 18,16 a po sérii druhých míst se takté dočkaly prvenství v PKL.
Mužská část soutěže byla ovšem o poznání rychlejší. Sice jsme se nemohli kochat pohledem na 13-ti sekundový sestřik ale časy zde padaly opravdu rychlé. V konkurenci 23 družstev se na bronzovou příčku probojovali muži z Podůlší s časem 14,70. Druhou příčku obsadila Tuř, když čas Podůlší předstihli kluci o pouhé 2 setiny sekundy. Ovšem suverénní vítězství si vybojovali muži z Kosmonos, když svůj pokus dokončili za 14,27 a stanovili tak zatím nejrychlejší čas letošního ročníku PKL.
Muži z Jílového se na tétou soutěži snažili navázat na úspěch z Jeřmanic a vše se zprvu zdálo být dobré, bohužel až do chvíle, kdy jsme přiběhli k základně. Dlouhou dobu se totiž nedařilo zapojit rozdělovač, kdy na jedné z hadic "vyběhlo" těsnění ze svého místa a bránilo tak v zapojení. Nakonec se však podařilo zapojit, ovšem ztráta rychle narůstala a proudaři sestříkli terče na hadnotě 21,41. Ovšem díky velkému počtu nedokončených útoků, které jsme mohli vidět hlavně ve druhé polovině závodu, jsme nakonec skončili na 15.místě a brali jsme tak jeden bod do celkového hodnocení.

V.kolo PKL v Podůlší
V sobotu 21.6. proběhlo v pořadí již V. kolo PKL, které pořádal již tradičn pořadatel z Podůlší. Jelikož se tento víkend také konala krajská kola PS, účast na této soutěži byla poměrně malá, nakonec se zaprezentovalo 20 družstev mužů a 6 družstev žen. I přes fakt, že počasí v uplynulých dnech nebylo zrovna dobré a teploty v první letní den nepřesáhly 20 stupňovou hranic, trať byla velice dobře připravená a díky tomu, že v předešlých dnech ani moc nepršlo, nebyla ani dráha promáčená.
V ženské kategorii se, jak již bylo zmíněno zaprezentovalo pouze 6 družstev, tudíž na body dosáhlo každé družstvo, které svůj pokus dokončilo, v tento den všechna družstva. 6. místo obsadila děvčata z Malé Skály B s časem 26,66 (PP 24,12), 5. místo si odvážely ženy z Podmoklic s časem 23,82 (LP 23,78), 4. místo obsadil Benešov u Semil s časem 21,15 (PP 20,46). Malá Skála A se probojovala v této poněkud prořídlé konkurenci na 3.místo s časem 18,68 (PP 18,16), stříbrnou pozici obsadila Krásná Ves s časem 17,49 (PP 17,29) a podruhé v řadě se na první místo probojovala děvčata z Jablonce nad Jizerou s časem 17,05 (PP 16,76).
V mužské kategorii bylo o poznání více družstev a o body musel bojovat každý, nestačilo pouze dokončit. Ovšem jelikož je dráha v podůlší velice rychlá, každý se snažil zde předvést co nejlepší výkon a mnozí na tento fakt doplatila neplatnými pokusy. Ovšem situace na předních příčkách byla jiná. V této konkurenci se nejlépe ukázali na 3. místě muži z Podůlší Béčka, kteří svůj pokus dokončili s časem 15,17 (LP 15,13), druhé místo obsadili muži z Kosmonos s časem 14,93 (LP 14,89) a prvenství zde vybojovali pánové z Tatobit s časem 14,70 (PP 14,65).
Jílovké družstvo mužů zde taktéž soutěžilo ale bohužel se nepodařilo nastříkat levý terč, když došlo během dokleku k rozpojení proudnice. Ovšem na pravém proudu se časomíra zastavila na čase 14,49, který již žádný jiný proudař nepřekonal a tak alespoň Franta Medek vystoupil na stupně vítězů pro cenu za nejrychlejšího proudaře a zachránil tak částečně reputaci našeho sboru, kterému se v Podkozákovské lize letos nija zvlášť nedaří. A tak doufejme, že tento počin pravého proudu v podání Franty Medka naznačuje, že se schyluje na lepší časy a že se nám podaří nasbírat ještě dostatek bodů na to, abychom mohli alespoň bojovat o první pětku celkového hodnocení.

II.kolo FNC v areálu koupaliště na Frýdštejně
V sobotu 21.6. jsme se již podruhé v tomto roce podívali na noční soutěž, ovšem na místo, kam se jezdilo, jezdí a ještě snad dlouho jezdit bude. Druhého kola FNC se totiž zhostil Frýdštejn, který noční soutěž pořádá již mnoho let a obliba této soutěže stále přetrvává. Večerní počasí trochu odpovídalo tomu, které panovalo v Podůlší, zde bychom si ale asi všichni naopak přáli, aby před soutěží pořádně zapršelo. Alespoň pro část družstva, která musí překonat pískové hřiště, které se rozprostírá na trati. Fakt, že voda nezpevnila písek, a hlavně prodloužení trati na standartní délku, byl ovšem krásným důkazem toho, že kdo si počká, ten se dočká a tak bylo pro všechna družstva lepší, když s vodou trochu počkala a dala tak proudařům trochu více času na zdolání této "překážky".
Jak jsem již říkal, soutěž na Frýdštejně byla vždy oblíbená, ovšem letos byla účast trochu menší než v jiných letech. Zaprezentovalo se nakonec 23 družstev mužů, 13 družstev žen a 22 družstev kategorie PS-12.
V ženské kategorii, kterou každá noční soutěž začíná jsme mohli vidět časy spíše přes 25 vteřin, ovšem i jeden čas pod 20. V této konkurenci si se svým pokusem nejlépe poradila trojice z Malé Skály, Bozkova a Bratříkova. Bozkov zde startoval pouze v jednom družstvu, tudíž se dalo předpokládat, že po krajském kole mládeže a dorostu se pár členek z obou mančaftů domluvilo a účastnilo se i této noční soutěže, což se jim nakonec vyplatilo, když dokončily s časem 23,98 (PP 23,29) a braly tak 3. místo. Bratříkovské ženy se probojovaly na 2. místo s časem 23,71 (LP 22,30) a výrazně pomohly svému bodovému zisku do celkového hodnocení. Ovšem všechna družstva se musela sklonit před pokusem žen z Malé Skály A, která dokončila s obrovským náskokem, když svůj pokus zvládly za 19,28 (LP 18,88).
V kategorii PS-12 jsme se v tomto závodě dočkali o dost vyrovnanějších výkonů, ovšem nemůžeme soudit, co bylo příčinou, zda opravdu férový přístup jednotlivých družstev nebo skutečnost přítomnosti pískového hřiště v dráze. Ovšem to nám nikdo s určitostí říct nemůže. Avšak v konkurenci 22 družstev se na bronzový stupínek probojovalo družstvo z Hradčan s časem 22,46 (LP 21,78). Druhou příčku obsadil Janův Důl s časem 21,46 (LP 21,31) a prvenství si odvezli muži z Nové Vsi u Bakova s časem 21,27 (LP 20,55)
Mužská část soutěže byla ovšem mnohem nadupanější a asi i více hladovější po bodech, což nebylo zrovna nejlepší rozpoložení pro tuto soutěž. Fakt o delší dráze, než jsme tu byli zvyklí a pískové překážce přinesl 7 nedokončených útoků a to ve vcelku rychlém sledu. Opravdu se vyplatilo s vodou počkat a kdo dokončil, mohl si být celkem jistý, že na body to stačit bude. A opravdu stačilo, protože svůj pokus zde dokončilo pouze 15 družstev. Na třetí místo se však probojovali muži z Hradčan, když dokončili s časem 18,12 (PP 17,08). Druhou příčku obsadil Roudný s časem 17,68 (LP 17,09) a prvenství vybojovali muži z Veselé u Semil s časem 16,20 (PP 16,13).
Naše družstvo se zúčastnilo této soutěže jako již tradičně a prozatím to vypadá na skutečné prolomení prokletí nočních soutěží. Svůj pokus jsme dokončili s časem 18,20, což stačilo na bramborouvou medaili, ovšem na pravém terči se čas zastavil na hodnotě 15,80, což byl čas, který žádný jiný proudař nedokázal překonat a tak Franta Medek vybojoval i podruhé v tento den titul nejrychlejšího proudaře. Ovšem nebyl zde vyhláše pro administrativní chybu pořadatele, ovšem na oficiálním webu FNC je tento fakt zmíněn. Toto umístění nás však posunulo na druhou pozici v celkovém hodnocení, za Veselou. Třetí místo celkevě zatím drží naši dobří kamarádi z Bukoviny, kterým letošní sezónu vypomáhá náš levý proud a to Pavel Štěpán.

V.kolo JL - Libuň
V neděli 22.6. se konalo již V.kolo Jizerské ligy. Pořádání tohoto kola se letos zhostil sbor hasičů z Libuně. Počasí ovšem ukázalo i svoji horší stránku a tak se soutěž konala v celkem mokrém a hlavně studeném nedělním dopoledni. Ovšem i tak zde bylo na co koukat a výkony v obou kategoriích byly velice vydařené.
Do Libuně se nakonec sjelo 24 družstev mužů a 12 žen.
V ženské kategorii se s mokrým teréném, který umocnil ještě závod mužů, na bronzovou pozici probojovala děvčata z Libuně, která na domácí půdě dokončila svůj pokus s časem 18,26 (LP 17,40). Druhou příčku a stříbro odvážela děvčata z Chrášťan s časem 17,29 (PP 16,92) a prvenství si vybojovala děvčata z Myštěvse s časem 17,07 (PP 16,64).
Mužská kategorie byla o dvojnásobek našlápnutější a tak se dalo očekávat i větší boj. V dopoledních hodinách se ovšem seskupilo 5 neplatných pokusů a to i za řad favorizovaných družstev. Ovšem na medailové pozice se tuto neděli útočilo s časy okolo 17,60 a tak se na bronz probojoval Bezděkov pod Třemšínem s časem 17,61 (LP 16,86). Druhou příčku obsadili Kosmonosy s časem 17,38 (LP 16,99) a první místo si odváželo družstvo Pšánky A s časem 17,36 (PP 17,30).
Našemu družstvo se bohužel po zaváhání pravého proudu nepodařilo svůj pokus dokončit a po dlouhé době jsme mohli zaslechnout i naši velice "oblíbenou" větu: "Ale bylo to dobře rozeběhutý! Škoda toho!"

VI.kolo JL v Borovicích
V sobotu 28.6. jsme se všichni opět sešli na dalším kole Jizerské ligy, tentokrát v Borovicích. Počasí meteorologové předpokládali velice deštivé, ovšem v okolí Mnichova Hradiště se tato předpověď až tak nevyplnila a za celé dopoledne jsme sledovali pouze krátkou, sice trochu prudší, ale i tak opravdu krátkou přeháňku, kterou na vlastní pěst zažili pouze kluci z Renmotoru Jinolice.
Do Borovic se nakonec i tak sjelo 10 družstev žen a 19 družstev mužů, podotkněme ovšem fakt, že tento víkend se nesl i ve znamení MČR  v PS v Českých Budějovicích.
Mezi ženami se na třetí místo probojovala Krásná Ves s časem 17,94 (LP 17,62). O desetinu lepší a pro tento den stříbné se staly ženy z Myštevse s časem 17,81 (PP 16,62) ale nejrychlejším družstvem dne byl  bezkonkurenčně Benešov u Semil, když děvčata svůj pokus dokončila s časem 17,29 (PP 17,07).
Mužská kategorie, jak již bylo zmíněno zažila krátkou přeháňku, ale více deště během dopoledne nespadlo. I tak se však dalo předpokládat, že trať bude z předchozích dnů promáčená, avšak soutěžilo se na plné obrátky a plac na fotbalovém hřišti tento souboj přežil a dovolil i rychlé pokusy. Třetí místo, jen o setinku před Lestkovem, vybojoval náš soused z Jirkova s časem 17,65 (PP 16,99). Druhé místo vybojovali muži z Pšáněk B s časem 17,43 (LP 16,85) a prvneství, které jim možná přinesl i déšť, který je skrápěl, vybojovali muži z Renmotoru Jinolice s časem 16,50 (LP 16,47). Tento favorit soutěže tak nechal všechny ostatní daleko za sebou a upevnil si svoji pozici v celkovém hodnocení.
Jílovskému družstvu se letos v Jizerské lize, podotkněme že přemiérové sezóně v této lize, zatím moc nedařilo, když se podařilo dokončit pouze jedinou soutěž. Bohužel tento trend se přenesl i do Borovic, kdy se koš proletěl vzduchem a zkončil až za kádí a tak jsme i tentokrát svůj pokus nedokončili a čekáme dál na další možný bodový zisk.

III.kolo FNC pořádané sborem Karlinek
V sobotu 28.6. jsme se po týdnu sešli na dalším kole FNC, které v lyžařském areálu Vesec v Liberci pořádal sbor z Karlinek. Soutěž o pohár primátorky města Liberec je každoroční zastávkou v seriálu FNC a tak i letošní ročník byl zahájen startem prvního družstva, který provedla sama pí primátorka města. Počasí se zprvu zdálo být velice dobré, na to co bylo hlášeno v předpovědi, ovšem nakonec se zpoza Ještědu vynořila skupina mraků, která s sebou přinasla i déšť. To však již dráze nemohlo uškodit, protože v kritickém místě, zlomu mezi asfaltovým oválem a trávou, bylo již dost vody z odpolední soutěže, která se zde konala a také z tréninku některých družstev před soutěží. Ovšem tato skutečnost alespoň pomohla sjednocení podmínek, které družstva na dráze měla.
Do Vesce se nakonec sjelo 20 družstev mužů, 8 družstev žen a 20 družstev kategorie PS-12.
V kategorii žen se v trochu menší konkurenci na třetí místo probojovala devčata z Jeřmanic s časem 19,48 (PP 18,33), druhou příčku obsadila Krásná Ves s časem 19,43 (PP 18,33). No a nejrychlejším družstvem se stala Malá Skála A s časem 18,70 (PP 17,44) a po týdnu opět vystoupila na nejvyšší stupínek pro vítěze.
V kategorii PS-12 se, jako již tradičně, řešila otázka férovosti jednotlivých soutěžních kolektivů, kdy se dá předpokládat, že některá družstva nestartují se strojem, který odpovídá technickým parametrům této kategorie. Ovšem na místě se toho moc vyřešit nedá a každý nechť si dá ruku na srdce a odpřísahne svému svědomí, že pravidla oproti ostatním neporušil a jeho stroj odpovídá předepsaným pravidlům této kategorie. I tak se ale na třetí místo probojovali muži z Roudného, kteří dokončili svůj útok s časem 20,97 (LP 20,57). Druhou příčku obsadil Janov nad Nisou s časek 20,77 (PP 20,09) a první místo si tento večer vyběhli Roztoky u Semil s časem 20,54 (LP 20,48).
Kategorie mužů se mohla těšit na zlepšení doposud dosáhnutých časů a konečně prolomení 16-ti vteřinové hranice, což se letos ještě nikde nepovedlo. V této nabité sestavě, která se do Karlinek přihlásila, se na třetí místo probojoval Košťálov s časem 15,96 (PP 15,89). Druhou příčku obsadili muži z domácích Karlinek A s časem 15,91 (LP 15,85) a prvenství vybojovali muži ze Sloupu, když svůj pokus dokončili s časem 15,44 (LP 15,12). Nejrychlejší proud dne ovšem zaznamenali muži z Malé Skály, kdy jejich PP zastavil čas na hodnotě 14,96, bohužel prostřik na levo je vyřadil z boje o lepší umístění.
Jilové se zúčastnilo této soutěže, kdy se po menších problémech podařilo sehnat proudaře, který ten den za nikoho jiného nestartoval, čímž bychom chtěli poděkovat Dominiku Kouřilovi z Vlastiboře, jelikož nám vytáhl trn z paty. Svůj pokus jsme zde dokončili s časem 16,74 (PP 15,24 Dominik Kouřil), což stačilo na dělené 5.místo právě s Malou Skálou (respektive 6. místo, jelikož o rozdělení věcných cen rozhoduje v případě shodných časů rychejší terč). Před nás se ještě s časem 16,70 (PP 16,66) dostali kluci z Bukoviny, kterým nalevo zaběhl náš proudař Pavel Štěpán. Ovšem takto jsme se krásně srovnali v průběžném hodnocení ligy na 1. a 2. místo hned před Veselou u Semil, která zde svůj pokus nedokončila a dovolila tak vyrovnání se zbytku tabulky.

VII.kolo JL - Káčovský pohár v Sychrově u Mnichova Hradiště
V neděli 29.6. pokračovala JL Káčovským pohárem, který se stal pro letošní rok VII.kolem. Počasí bylo oproti předešlému dni z tohoto náročného víkendu vcelku přívětivé. Teplota vzduchu se pohybovala okolo 15ti stupňů, což bylo v této fázi letošního léta celkem příjemné. Nakonec se ve vzduchu objevilo jenom pár kapek, ale k nijak velkým dešťům, či snad vytrvalým, nedošlo.
Na nedělní pokračování ligy se sjelo 13 družstev žen a 20 družstev mužů.
V kategorii žen se dalo očekávat tuhého boje o body hlavně mezi Myštěvsí a Benešovem, ovšem vše ve svých rukách měla také děvčata z Vitiněvsi, které jsme mohli sledovat například na extralize, kterou v loňském roce vyhrála. Tato trojice se nakonec probojovala i na stupně vítězů, kdy ženy z Benešova u Semil získali bronzové medaile za čas 17,50 (PP 17,34). Ovšem poté se děli věci. Druhou příčku obsadila děvčata z Myštěvse s časem 16,35 (LP 16,34), když nedokázala pokořit již dříve stanovený čas Vitiněvse, a to 16,31 (PP 15,51), který sice o celou desetinu zaostal za rekordem trati, který sama Vitiněves drží ale pro tento den stačil na vítezství.
Dost podobný průběh měla i kategorie mužů, která ovšem vítězný pokus viděla hned zpočátku, přesněji třetím pokusem dne. V této kategorii se nakonec na třetí místo probojovalo družstvo Pšánek A s časem 17,27 (LP 17,15) když o rovnou desetinu předběhlo svoje "béčko". Druhou příčku obsadili muži z Kosmonos s časem 17,02 (LP 16,60) a první místo, novým rekordem Jizerské ligy a také svým osobákem, si vyběhli muži z Renmotoru Jinolic s časem 16,06 (LP 15,99). I vítěz mužské části je účastníkem extraligy v PÚ a loni obsadil 3. místo.
Naše družstvo se na startu svého pokusu ukázalo těsně před dnešním vítězem, tudíž se dalo srovnávat naše umění s tím Jinolickým přímo. Ovšem v tomto souboji jsme na plné čáře prohráli. Ovšem to se nadá tvrdit o celkovém průběhu soutěže. Tuto neděli jsme opět měli menší problém na koši, poté také na béčkách a jak to tak bývá, byl i celkem výrazný prostřik na terčích, tentokráte však obou. Nakonec se včšak podařilo náš pokus dokončit s časem 19,65 (LP 19,63), čímž jsme obsadili 11. místo a vylepšili si tak letošní rekord na 3B. Po této neděli můžeme pouze doufat, že se podařilo prolomit smůlu v této lize a byť nejme takoví experti na této distanci, budeme alespoň po malých dávkách sbírat body i v podzimní části Jizerské ligy, která pokračuje až po letních prázdninách a to přesněji 7.9. ve Dnebohu.

VI.kolo PKL proběhlo v Tatobitech
V sobotu 5.7. proběhlo na fotbalovém hřišti v Tatobitech již VI.kolo Podkozákovské ligy. Počasí soutěži přálo a teploty se pohybovaly okolo tropických hodnot. Vše bylo tudíž ideální pro souboj 35 družstev v obou kategoriích. Tento souboj o body předvedlo přesněji 11 družstev žen a 24 družstev mužů.
Katagorii žen nakonec ovládla děvčata z Malé Skály "B" s časem 17,95 (PP 17,82), když jen těsně porazila děvčata z Krásné Vsi, která svůj pokud dokončila s časem 17,98 (PP 17,67). Nikdo další již svůj pokus pod 18 vteřin nestihl a tak třetí místo putovalo do Jablonce nad Jizerou, když proudařky zastavily časomíru na hodnotě 18,14 (LP 16,91!!!).
Ženská kategorie se bohužel neobešla bez problémů, a to když byla děvčata z Benešova u Semil diskvalifikována za chybný start. Vše vedlo k podání protestu ze strany "poškozeného" družstva, k jehož vyřešení došlo, avšak nebyl zde již nikdo přítomen, aby si vyzvedl písemné vyjádření k zamítnutí protestu. Tento incident ovšem měl ještě dohru, jejíž výsledek prozetím ještě neznáme.
V kategorii mužů taktéž došlo k chybným startům (opakovanému ulití), ovšem zde si soutěžící buď byli své chyby vědomi, nebo prostě s rozhodnutím rozhodčího souhlasili a nemusel se řešit další protest. V tomto celkem zmateném dni se nakonec na třetí místo probojovali muži z Maršovic s časem 15,28 (PP 15,13), když nestačili na muže domácího celku a to na Tatobity, kteří dosáhli času 15,09 (PP 14,75). Ovšem s naprostým přehledem a relativně velkým náskokem soutěž ovládl jiný pořadatel PKL a to muži z Tuře, když se časomíra zastavila na hodnotě 14,62 (PP 14,39) a tak si zaslouženě odváželi zlaté medaile a plný počet bodů.
Muži z Jílového se soutěže zúčastnili taktéž, ovšem tentokráte v trošku jiném složení, než na které jsme byli doposavad zvyklí. Na post pravého proudu se postavil Radim Lhota z SDH Bratříkov. Bylo znát, že jsme ještě nebyli dostatečně sehraní, ale i tak se vše povedlo relativně dobře a svůj pokus jsme dokončili a co víc, také jsme bodovali. Za čas 16,27 (LP 15,32) jsme získali celkem 6 bodů do celkového hodnocení PKL a odváželi jsme si 10. místo ze soutěže v Tatobitech.

IV. kolo FNC v Krásné Vsi
Jak již bývá zvykem, víkend spojený s červencovými svátky patří také FNC a to hlavně pořadateli z Krásné Vsi. Počasí, v sobotu 5.7., vydrželo z odpoledne stále hezké a i když se nad obzorem sem tam prohnal nějaký ten blesk od bouřky z veder, soutěž nebyla pro tento rok poznamenána žádnými komplikacemi ohledně nepříznivého počasí a tak jsme se mohli všichni pustit do závodění. Do areálu v Krásné vsi se sjelo 58 drusžtev, z čehož bylo 10 družstev žen, 22 družstev kategorie PS-12 a 26 družstev mužů.
V ktegorii žen jsme mohli sledovat krásné pokusy, ovšem také dva nedokončené útoky a to v podání domácí Krásné Vsi a Malé Skály "A". Ovšem prozraďmě trio, které se probojovalo až na stupně vítězů. Třetí místo obsadila děvčata z Borovic s časem 20,22 (LP 19,17). Téměř o půl vteřiny rychleji dokončila svůj pokus děvčata z Jeřmanic s časem 19,75 (PP 18,44) a tak si z Krásné Vsi odvážela stříbrné medaile. Ovšem v tento den byla k neporažení Malá Skála "B", která svým časem 18,13 (PP 18,03) opanovala i druhou soutěž této soboty a po zásluze si odvážela zlaté medaile.
Kategorie PS-12 byla, tak jak jsme zvyklí, o něco vyrovnanější ale bohužel se potvrdilo, že ani úprava pravidel v této kategorii nepřinesla kýžené ovoce a ne každý startující je ohleduplný a dodržuje tato pravidla.
Nakonec se ale v konkurenci 22 družstev probojovalo na třetí místo družstvo z Března s časem 21,69 (PP 21,57). Druhou příčku obsadili muži z Nové Vsi u Bakova s časem 21,51 (PP 20,86) a stupínek nejvyšší vybojovali muži z Krásné Vsi s časem 20,96 (PP 20,34).
Nejobsazenější kategorie se stala kategorie mužů, když se do boje pustilo hned 26 družstev. V této nabité konkurenci se nejlépe předvedli muži z Tatobit, když svůj pokus dokončili s časem 15,74 (PP 15,41). Druhou příčku obsadila Veselá u Semil s časem 15,77 (PP 15,41) a třetí místo vybojovali muži ze Sloupu s časem 15,86 (PP 15,41). Ovšem s minimálním náskokem na čtvrtý Lestkov, který dosáhl času 15,87 (PP 15,70).
Naše družstvo z Jílového se soutěž zúčastnilo taktéž a opět jsme dosáhli velice dobrého výsledku, když jsme za čtvrtým Lestkovem zaostali o pouhé 3 setiny sekundy a s česem 15,90 jsme obsadili 5. místo (LP 15,65). Za toto umístění jsme získali další velice cenné body do celkového hodnocení soutěže FNC, které nás stále drží v těsném kontaktu s vedoucími družstvy.

VII. kolo PKL v areálu Vesec (Mírová pod Kozákovem)
V pátek 11.7. proběhlo v pořadí 7. kolo Podkozákovské ligy. toto kolo pro nás soutěžící připravil pořadatel z Vesce pod Kozákovem, a jak je již zu této soutěže zvykem, jednalo se o noční útoky, jediné v celé PKL.
Do sportovního areálu ve Vesci se sjelo celkem 40 družstev, z toho 28 družstev mužů a 12 družstev žen.
Počasí se stále drželo krásných letních teplot a na obloze se po větší část večera neobjevil ani mráček, tudíž jsme nemohli počítat s komplikacemi v podobě deště, který by mohl ohrozit regulérnost soutěže.
V kategorii žen se na bronzovou příčku probojovala děvčata z Malé Skály A s časem 19,54 (LP 19,45). Druhou příčku obsadila Libuň s časem 18,29 (LP 17,48) a první místo si odvážela děvčata z Malé Skály B, když dosáhla času 18,22 (LP 17,91) a odvážela si tak zlaté medaile a hlavně plný počet bodů do celkového hodnocení.
Kategorie mužů obsahovala více jak dvojnásobek startujících oproti ženské kategorii a tak byl boj o každý bod o to pestřejší. V této kategorii se nakonec na třetí místo probojovali muži z Tuře, když dosáhli času 16,14 (PP 15,30). O něco rychleji svůj pokus dokončili a stříbrné medaile si nakonec odvezli muži z Maršovic s časem 15,97 (LP 15,71). Prvenství si však s více jak půlvteřinovým náskokem vybojovali muži z Veselé u Semil, od kterých to mohl čekat jen málokdo, avšak v letošní sezóně v nočních útocích prozatím kralují snad všem soutěžím v naší lokalitě. Veselá zde dosáhla času 15,22 (LP 14,93) a zaslouženě si odvezla zlaté medaile a plných 20 bodů doi celkového hodnocení ligy.
Družstvo z jílového se soutěže ve Vesci taktéž zúčastnilo, i když ne zrovna moc úspěšně. Vše začalo pádem béčkaře a pak se již odvíjel zbytek. Ovšem nakonec se tato chyba povedla napravit a proudaři doběhli do dostatečné vzdálenosti. Na pravém proudu se podařilo zastavit časomíru na hodnotě 15,05, ovšem obrovský prostřik na levo znamenal čas 22,92, který stačil pouze na 18.místo a za to bohužel nepřibyl ani bodík do celkového hodnocení PKL.

V. kolo FNC u nováčka v Raspenavě
V sobotu 12.7. jsme zavítali k novému pořadateli FNC, do Raspenavy, která do tohoto seriálu přestoupila z Jizerské ligy. Počasí letošnímu soutěžení prostě přeje a tak ani tady nehrozily deště a ani nízké teploty, i když jsme byli přímo v srdci Jizerskýh hor. Této soutěže se celkem zúčastnilo 47 družstev v kategoriích muži, ženy a PS-12. Kategorie mužů se zúčastnilo 22 družstev, kategorie žen 9 družstev a 16 družstev v kategorii PS-12.
V kategorii žen se pro tento večer sjela relativně malá konkurence, z které ale nakonec na třetí místo vystoupala devčata z Frýdlantu s časem 20,21 (PP 20,05). Druhou příčku obsadila Malá Skála A s časem 19,10 (LP 18,90). Ovšem toho večera nejrychlejší byla děvčata z Krásné Vsi s časem 18,48 (PP 17,94). a odjížděla tak velice spokojena se zlatými medailemi na krku, tričkem pro vítěze na sobě a hlavně s pořádným přídělem bodů do celkového hodnocení.
V kategorii PS-12 byla konkurence o něco vyšší a hned jsme mohli vidět také o něco vyrovnanější boj, i když mluvíme přeci jenom o kategorii PS-12. V této kategorii se nakonec na třetí místo probojovali muži z Nové Vsi u Bakova, když dosáhli času 21,56 (LP 21,03). Druhou příčku obsadili muži z Velkých Hamrů s časem 21,01 (LP 20,90), za které v letošní sezóně větší část odběhal taktéž Jindra Lipský ml., náš člen, čímž mu gratulujeme k první získané medaili. První příčku však obsadili muži z Krásné Vsi s časem 20,57 (LP 19,96) a tak mohli středočeši z této vsi slavit double.
Kategorie mužů byla o mnoho nabytější a taktéž vyrovnanější a první 4 místa byla vyrovnána v necelé půl vteřině. V této konkurenci se právě na 4. místo a neoblíbený bramborový stupínek probojovalo naše družstvo z Jílového, když dosáhlo času 16,18 (LP 15,16). Jen o 5 setin rychlejší byl Lestkov a tak časem 16,13 (LP 15,50) brali bronzové medaile. Druhou příčku obsadila Malá Skála s časem 15,97 (LP 15,73) a vítězství a upevnění si průběžného vedení vybojovali muži z Veselé u Semil s časem 15,77 (LP 15,26).
Nutno dodat, že nejrychlejším proudařem večera se stal náš levý proud v podání Pavla Štěpána, avšak tato kategorie či disciplína zde nebyla vyhodnocována. Ovšem našemu družstvu se tímto pokusem podařilo upevnit si bednu v celkovém pořadí FNC, i když o ničem ještě zdaleka není rozhodnuto.