Michal Štěpán
narozen 27.9.1990
Členem SDH Jílové od 1.1.2004
Momentálně ve funkci Jednatele SDH Jílové
v soutěžním družstvu na postu strojníka
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Liberecký kraj, okres Jablonec nad Nisou, okrsek Velké Hamry

 

Sezóna 2010

Pro sezónu 2010 jsme mnoho článků ze soutěží a dalších akcí dohromady nedali. Jako omluvu můžeme uvést pouze nedostatek času zapříčiněný osobními důvody.
19.6.2010 - Tento den se nesl ve znamení začátku, odstartovaly dvě ligi a pro mnohé sbory to znamenalo i začátek hlavní sozóny pro rok 2010. V Příšovicích se konalo první kolo PKL. Plac v Příšovicíh od loňského roku prošel velkou rekonstrukcí a všechny soutěžící určitě potěšila nejen dlažba okolo základny, ale i precizně zvládnutá organizece soutěže. Nový povrch byl hned v úvodu poctěn skvělými časy jak v kategorii žen tak i můžu. Po delší odmlce se na nás "usmálo i sluníčko" a tak se soutěž skvěle vydařila.
To se bohužel nedá říct o pokusech našich družstev. V kategorii že se ale naše děvčata umístila na 10. místě a momentálně to je i jejich příčka v Průbežném pořadí PKL. Ovšem mužské družstvo si hned v počátku letošní sezóny vybralo velkou porci smůly. Po předcchozích dvou neplatných pokusech a pár zraněných členech nás pro tentokrát zradila i technika, respektive materiál. Při provádění pokusu jsme přišli o hadici "B" a bohužel se nám nepovedlo pokus dokončit. Vítězi se stalo družstvo mužů z Jinolic a obhájkyně kategorie žen, děvčata z Vitíněvsi.

Tento den ale začala i zbrusu nová liga, a to liga nočních soutěží s názvem Fire Night Cup. První soutěž této ligy se konala na Frýdštejně, kde je samozřejmě organizace vždy precisní. Bohužel jen nízké teploty vzduchu mohly kazit celkový dojem. I zde jsme mohli očekávat pěkné a rychlé útoky. Favorizovaná družstva byla opět z Jinolic a z Vitíněvsi, bohužel se jim večer již tolik nezadařilo, ovšem opět posbírali premiérové body této ligy. Vítězy se nakonec stalo "Béčko" z Podůlší v kategorii mužů, kategorii žen pro tento večer ovládly ženy z Krásné Vsi.
Naše děvčata večer bohužel body nebrala ale nemusela být zklamaná, jelikož je od bodových pozic dělil jen minimální rozdíl a nakonec zkončila na 11. místě. Chlapci večer bohužel neměli o moc štěstí více ale nakonec se jim podařilo útok dokončit. Obsadili celkovou 19. pozici a i oni zůstali bez bodů.
Fire Night Cup ovšem není pouze o útocích s upravenými stroji ale souběžně probíhá i soutěž PS-12. Soutěž je víceméně pro zpestření ale i tak jsme mohli sledovat hezké útoky. Raritou se možná staly ženy z Vlastiboře, které se této kategorie účastnily také a myslím, že se určitě nenechaly zahanbit. Předvedly nám hezký útok, který byl rychlejší, než útoky některých družstev mužů.

II. kolo Fire Night Cupu Karlinky - Dne 26.6.2010 se ve skiareálu Vesec v Liberci uskutečnilo druhé kolo Fire Night Cupu v nočních požárních útocích, které tentokráte hostil sbor z Karlinek. Soutěžilo se také o pohár primátora statutárního města Liberec.
Soutěž se konala v krásném areálu, který byl vybudován pro MS v klasickém lyžování, přesněji na rovince v prostoru startu a cíle lyžařského okruhu. Počasí nám přálo o něco více než v předchozím týdnu a noční teplota vzduchu nebyla tentokráte tak nízká. I proto jsme možná mohli sledovat o něco lepší výsledky než na Frýdštejně, samozřejmě roli zde hrál také povrch, který neskrýval žádné nástrahy v podobě pískového hřiště či jiných nerovností v trati.
Pokračujme ale k průběhu soutěže. V tuto noc jsme mohli vidět opravdu rychlé útoky. Jako favorité zde opět nastoupila děvčata z Vitíněvsi a svoji pozici potvrdila skvělým časem, který jen o pár desetin překročil 16ti sekundovou hranici. Svou roli potvrdilo i mužstvo Jinolic, které atakovalo hranici 14 vteřin. Ovšem mimo tyto dvě družstva jsme mohli vidět i další velice rychlé a pracizně provedené útoky a to v obou kategoriích. Krásné útoky předvedla družstva z Libuně, Podůlší a vlastně z celého okolí a celé startovní listny.
Pěkné útoky jsme mohli vidět ale i v kategorii PS-12, které se tentokrát zúčastnilo opravdu mnoho družstev a to i v kategorii žen.
No a abych nezapomněl, tak i na naše družstva se usmálo štěstí. Ženy se umístili na 6. místě a odvezly si pěkných 5 bodů do celkového pořadí FNC. Muži sice tolik štěstí neměli ale i oni se v konečném pořadí objevili s jednobodovým přídělem, jelikož obsadili 15. příčku.