Michal Štěpán
narozen 27.9.1990
Členem SDH Jílové od 1.1.2004
Momentálně ve funkci Jednatele SDH Jílové
v soutěžním družstvu na postu strojníka
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Liberecký kraj, okres Jablonec nad Nisou, okrsek Velké Hamry

 

Sezóna 2011

Pro sezónu 2011 jsme se v PKL umístili na celkovém 10. místě, což celý náš team velice potěšilo a musím přiznat, že jsme v průběhu roku doufali v to, že se umístíme nejhůře na 10. místě. Velice odbodbě jsme si vedli i v HLČR, kde jsme nakonec obsadili 13. místo, ale abych pravdu řekl, na celkové 10. místo nebyla naše ztráta nijak moc velká. Nakonec jsme se umístili na bodovaný pozicích i v části sezóny, která nám zrovna moc nesvědčila a to v lize nočních požárních útoků a to Fire - Night Cupu. Zde jsme sice jediné body brali až při poslední soutěži, ovšem vylepšili jsme si osobní rekord a konečně prolomili hranici 15 sekund (15,72).

VI. kolo PKL - Podmoklice

Dne 13.8.2011 proběhlo v pořadí již 6. kolo PKL v Podmoklicích. Počasí v této sezóně opravdu přeje prozatím snad všem pořadatelům a tak ani v Podmoklicích nechyběla slunečná obloha. Ovšem bez deště se celý den neobešel. Když šla na start děvčata, obloha se nám zatáhla a z nebe se spustil prudký déšť, který ovšem nemohl soutěž přerušit.
Jak je všem jistě známo, v Podmoklicích se soutěž běhá netradičním způsobem a to v přímém souboji dvou družstev, a to dvoukolově.
Jak je již tradicí, na start šla jako první děvčata. A hned první rozběh stál za to. Proti sobě se postavila Vlastiboř a Bukovina. Hned první start se vydařil a Vlastiboř porazila v přímém souboji Bukovinu o více jak 4,5 vteřiny a s časem 17,66 se postavila do vedení. Pokus Bukoviny nesl hodnotu 22,30 vteřin. Laťka byla nastavena hodně vysoko a bylo jasné, že by mohlo dojít k míchání družstev na čele průběžného pořadí v kategorii žen. To ovšem nechtěla dovolit děvčata z Maloskalského Béčka, která se zatím drží na čele. Béčko se v přímém souboji utkalo s Benešovem u Semil (největším letošním rivalem) a v tomto souboji dopadlo lépe ale na čas Vlastiboře to nestačilo. Čas Béčka byl 17,94. A zlepšení nepřišlo ani v druhém kole, které následovalo ihned po ukončení kola prvního. Nikdo na stupních vítězů nezaznamenal zlepšení, ba naopak jsme mohli sledovat razantní zhoršení a tak děvčata z Vlastiboře mohla slavit svůj třetí letošní triumf na PKL. Druhé zůstalo Béčko z Malé Skály a třetí místo obsadily Jeřmanice.
Mezi muži byla konkurence znatelně větší a nepovedených útoků bylo také mnohem víc, ale o tom je požární sport. V prvním rozběhu se přestavili domácí Podmoklice a spolu s nimi startovali muži z Jílova. Jílovákům se první pokus vyařil lépe a s časem 17,27 se postavili do čela průběžného pořadí soutěže v Podmoklicích. Ovšem ne na dlouho, jelikož hned ve třetím rozběhu se potkali Tatobity a Podůlší A, které své pokusy zvládly rychleji než za 17, ba i za 16 vteřin. Tatobity se s časem 15,09 postavili do čela a Podůlší A s časem 15,41 zatím drželo stříbrnou pozici. Nakonec se v průběhu soutěže mezi tato dvě družstva vtísnil ještě Jabloneček s výsledným časem 15,36. A situace z kategorie žen se opakovala i zde a nikdo z trojlístku na stupních vítězů si svým druhým pokusem čas nevylepšil a tak se již pořadí moc nemíchalo. Před Jílovské se nakonec ještě dostali Maršovice, byť druhý útok byl velice zvláštním způsobem rozházen co se jednotlivých postů týče. I přes zlepšení času Jílového v druhém kole na výsledných 17,02 to na Maršovice (16,83) nestačilo a tak jsme opět zůstali na 9. místě se sedmi bodovým přídělem.
Ještě před samotnou soutěží se nám ukázala také družstva dětská a dokázala nám, že jsou dobrými nástupci svých starších kolegů, kteří se věnují požárnímu sportu.   
IV.kolo FNC - Nová Ves nad Popelkou
Dne 6.8.2011 proběhlo již čtvrté kolo ligy v nočním požárním útoku, které se tentokrát konalo v Nové Vsi. Pořadatel je tradičním účastníkem PKL i FNC. I přes malé problémy s elektrikou se nováčkům v pořádání FNC soutěž podařila a přispělo k tomu opět počasí, které připomínalo právě probíhající léto.
Opět se zde soutěžilo ve třech kategoriích a to ženy, muži a PS-12.  A jak se již stalo zvykem na FNC, tak se startovní pořadí mezi kategoriemi nerozlišuje a tak se na start nestavila nejprve družstva žen. A jako první se na start postavili muži domácího sboru a to Muži nové Vsi nad Popelkou. Ovšem domácí potkalo malé sportovní neštěstí a po problémech na levém proudu družstvo domácích z Nové Vsi dosáhlo času 33,23 (PP 17,21) a to stačilo v celkovém hodnocení soutěže až na 23. místo v kategorii mužů. Nicméně ihned po pokusu Nové Vsi nad Popelkou se nám představila také děvčata, konkrétně Malá Skála Béčko. Zde jsme mohli být svědky téměř dokonalého soustřiku, jelikož děvčata dosáhla času 20,76 (PP 20,70). Jen těsný rozdíl na obou proudech ale bohužel znamenal až druhé místo u žen. V kategorii PS-12 se nám jako první se startovním číslem 10 představilo družstvo z Roudného, které po několika povedených pokusech na předchozích kolech tentokrát mírně zaváhalo a čas 25,29 (PP 25,25) jim přinesl pouze místo 5. Tentokrát jeli chlapi Roudného domů bez medaile.
V kategorii žen nakonec soutěžilo 8 družstev. Jak jsem již zmiňoval, tak stříbro získala děvčata z Maloskalského Béčka. Rychlejší byla již pouze děvčata z Krásné Vsi, která dosáhla času 20,02 (PP 18,95) a vezla si domů zlatou medaili. Na stupních vítězů se nám nakonec ještě představila děvčata z Jablonce nad Jizerou s časem 24,03 (PP 23,57).
Kategorie mužů byla celkem vyrovnaná a to také díky počtu zúčastněných družstev. Na startu se nám představilo celkem 27 družstev a z tohoto počtu pouze tři družstva nedokončila své pokusy. Na stupních vítězů se nám nakonec ukázali na bronzovém stupínku muži z Jablonce nad Jizerou s časem 16,92 (LP 16,66), druhé místo si odvezli do Mladějova s časem 16,63 (LP 16,54) a zlaté medaile se v letošní sezóně konečně dočkali také muži z Malé Skály, kteří nám toho večera jako jediní ukázali pokus pod 16 vteřin a s časem 15,83 (PP 15,71) se těšili z vítězství.
Kategorie PS-12 se na této soutěži zúčastnilo celkem 10 družstev a stupně vítězů vypadali následovně: 3. místo za čas 24,35 (PP 24,05) si odváželi na Frýdštejn, 2. místo si odvezla z časem 23,03 (LP 21,59) Nová Ves u Bakova, které se nepovedla kategorie mužů a na stupínek nejvyšší vystoupali muži ze sousední Vlastiboře, kteří dosáhli času 22,31 (PP 21,49).
Družstvo mužů z Jílového ani protentokrát neprolomilo smůlu na FNC a svůj pokus nedokončili, i když tentokrát vše vypadalo velice dobře a mohl z toho být celkem tučný příděl bodů.

  

III.kolo PKL - Vesec
V pátek 15.7.2011 se konalo další kolo Podkozákovské ligy, tentokrát v oblíbeném Vesci ovšem v netradičním čase. Soutěž se totiž konala v noci z pátka na sobotu. Počasí ovšem přálo Vesci i letos, ovšem čas na koupání v místním koupališti to rozhodně nebyl, jelikož předcházel teplotně dosti podprůměrný týden v půlce července. Ovšem počasí v předcházejících dnech neodradilo ani diváky a ani soutěžící a soutěž mohla bez jakýchkoliv problémů odstartovat kategorií žen.
Jako první se na start postavila domácí děvčata z Vesce a nastavila laťku pro ženskou kategorii. Jejich pokus se ovšem určitě nevyvedl tak, jak si děvčata předtavovala a s časem 27,87 nemohla pomýšlet na lepší umístění. Ovšem děvčata z Vlastiboře, která následovala, již pomýšlet mohla klidně i na první místo. Proudařky zastavily časomíru na čase 17,85 (LP 17,50) což je na děvčata bleskurychlý útok. To se i potvrdilo a pro noc ve Vesci se již rychlejší družstvo žen neukázalo. S více jak třičtvrtěvteřinovou ztrátou s časem 18,62 si stříbrné medaile odvezla děvčata z Benešova u Semil a broz si z Vesce odvezlo maloskalské Béčko za výkon 18,90.
Kategorii mužů odstartovalo družstvo z Mladějova, který svůj pokus dokončilo s časem 17,83 (LP 17,04), ovšem s vědomím, že s náběhem i tratí mírně z kopce by mohli zaběhnout i lepší čas. Po Mladějovu následovalo naše družstvo z Jílového, které na nočních soutěžích zatím neuspělo a ani nedokončilo. Tento problém měli všichni členové družstva určitě v hlavě a s vědomím jakéhosi prokletí se postavili na start. Následovalo překvapení nejen z dokončeného útoku na noční soutěži ale s časem 17,02 (LP 16,84) byli Jílovští rychlejší než Mladějov a postavili se do vedení v průběžném pořadí. Tento výkon nakonec stačil na "krásné" 9.místo, za které si do celkového hodnocení Jílové připsalo 7 bodů. První místo obsadili muži z Podůlší "A" s časem 15,06 (PP 14,70), stříbro v těsném závěsu získala Malá Skála za čas 15,08 (PP 15,04) a třetí místo v tom nejtěsnějším rozdíle večera získali Tatobity s časem 15,09 (PP 14,75).
Po soutěži, na které bylo připraveno i velké občerstvení, následovala diskotéka pod širým nebem, kde téměř všichni zůstali a do časného rána, slavili, tančili a hodně se u toho i bavili.
IV. kolo HLČR + III. kolo FNC - Krásná Ves
9.7. 2011 se konala soutěž v Krásné Vsi, opět v nočních požárních útocích. Výsledky se započítavaly jak do HLČR, tak i do FNC. Počasí se pořadateli pěkně vydařilo a téměř celý večer jsme se mohli okchat pohledem na noční oblohu ve Středočeském kraji. Bohužel k závěru soutěže přišly přívalové deště a na nějakou dobu se musela přerušit soutěž kategorie PS-12, jelikož došlo i k výpadku energie. Ovšem ani prudký déšť nezabránil pořádajícímu sboru, aby připravil perfektní trať, bohaté občerstvení a také nějakou tu hudbu k poslechu.
Soutěž probíhala podle pravidel HLČR, tudíž kategorie PS-12 byla odsunuta až na samotný závěr soutěže. Nicméně se na start jako první postavilo mužstvo Krásné Vsi, které předvedlo celkem povedený pokus a zajistilo si tak celkem dobrou výchozí pozici v kategorii mužů. Jejich čas totiž zůstal stát na čase 17,08 (PP 17,06). Ovšem soutěž teprve odstartovala a my jsme si mohli být jistí, že favorizovaná družstva nic nevzdají a budou se ze všech sil ukořistit co největší přísun bodů do celkového hodnocení obou lig. Kategorie žen byla odstartována hned následujícím pokusem, který předvela děvčata z Jeřmanic, jež svůj pokus s menším problémem na levém terči dokončila s časem 21,51 (PP 19,80). Tím byl odstartován celý program hlavní části soutěže a my jsme se už mohli kochat vcelku povedenými útoky. A už třetí na startu dokázal, že trať v Krásné Vsi je rychlejší, než co předvedli domácí muži. Dosáhli totiž času pod 16 vteřin. V tu chvíli všem došlo, že se dá očekávat velká bitva o prvenství. Nakonec kategorii mužů ovládli muži z Libuně, kteří jako jediní pro tento večer dokázali prolomit hranici 15 vteřin a s celkovým časem 14,92 (LP 14,58) si odvezli zlatou tečku za tímto večerem. Hned v závěsu, na stříbrném stupni, stanulo družstvo Podůlší-Béčko s časem 15,08 (PP 14,52; nejrychlejší proud) a bronz získali muži z Tatobit s časem 15,22 (PP 15,13). Muži z Jílového ani pro tentokrát neprolomili smůlu a prokletí letošních nočních soutěží a svůj pokus nedokončili.
V kategorii žen se nakonec na stupně vítězů postavil trojlístek, který se ukázal i na Východočeské hasičské lize. První místo zde získaly ženy z Myštěvsi s časem 17,14 (PP 17,12), stříbro získala děvčata z Malé Skály-Béčka za čas 17,95 (PP 17,57) a brony si odvezly favoriky z Vitíněvsi za výsledný čas 18,64 (LP 17,44).
Po upravených strojích přišla na řadu kategorie neupravených PS-12. Této kategorie se zúčastnilo celkem 13 družstev. Nakonec se ukázalo, že ze všech nejrychlejší byli muži z Roudného (21,56). Druhé místo získala Nová Ves u Bakova (23,62) a třetí místo Vlastiboř muži (23,95). 
II. kolo PKL - Tatobity
V sobotu 9.7.2011 se konalo druhé kolo Podkozákovské ligy. Pořadetelem této soutěže byl sbor z Tatobit, který každoročně připravuje pěkné soutěže a to se povedlo i letos. Tentokrát i s přispěním tropických veder a čistě modré oblohy.
Celkem se soutěže v Tatobitech zúčastnilo 24 mužských a 11 ženských družstev, které slibovali pěknou podívanou. Jako první se na start již tradičně na PKL postavila kategorie žen, kterou odstartovalo družstvo Bratříkova. Čas Bratříkovských byl sice víše, než by sama děvčata chtěla, ale všem bylo jasné, že 20 vteřin na této dráze dosáhnout lze. Dokázalo to hned druhé družstvo, které zde překonalo dvacetivteřinovou hranici a to hned o necelé 3 sekundy. Malá Skála Béčko zde totiž zastavila časomíru krásným soustřikem na čase 17,56 (LP 17,52) a o první místo se již nenechala připravit. Duhé místo si domů odvezla děvčata z Benešova u Semil, které ovšem za Béčkem zaostalo o 1,35 vteřiny. Třetí místo v Tatobitech bralo družstvo Malé Skály A, které dosáhlo na čas 19,92.
Mezi muži byl ovšem boj o dost vyrovnanější. Prvních 5 družstev se sokázalo vtěstnat do jediné vteřiny. Tuto Kategorii ovšem odstartovali uži z Košťálova, kteří nakonec předvedli výkon, který jim stačil pouze na 21.místo a to s časem 21,38. Ovšem favorizovaná družstva ještě na své pokusy čekala. Nakonec se ukázalo, že zlaté medaile si odvezou muži z Jablonce na Jazerou (Jablonečku), kteří zastavili časomíru na čase 14,53 (LP 14,43). Jabloneček sesadil z prvního místa Tatobity, které si tuto pozici drželo téměř celou soutěž (startovní číslo 6) a až při 21. pokusu v mužské kategorii přišli o domácí zlato. Tatobity dosáhli ovšem velice pěkného času 15,12. Bronz si odvezli muži z Podůlší A, kteří dosáhli času 15,18. Družstvo Jílového se zde představilo s novým rozložením hadic na základně a s výsledným časem 18,59 se umístilo hluboko za bodovanými pozicemi na 18. místě.
Den ovšem ještě neskončil, jelikož pořadatel připravil taktéž doplňkovou soutěž a to tentokráte v losovaném útoku. Do této soutěže se přihlásilo menší množství družstev než v Podůlší na nalejváka ale i tak se bylo na co dívat.
I. kolo Podkozákovské ligy - Podůlší
V sobotu 2. 7. 2011 nás kalendář soutěží přivedl zpět do areálu v Dolním Podůlší. První prázdninový víkend s sebou ale nepřinesl tak krásné počasí, jako tomu bylo na II. kolo HLČR. Teplota se pohybovala hluboko pod 20 stupni. Počasí ovšem není překážkou pro zahájení další ligy v požárním útoku.
Na soutěž dorazilo 21 družstev mužů a 11 ženských družstev. Na PKL se ovšem drží rozdělení kategorií i na startu a není tomu tak jako na soutěžích FNC či HLČR, tudíž se jako první na start postavila ženská družstva, jmenovitě Malá Skála - Béčko. Jejich pokus se vydařil a ostatním děvčatům nastvil celkem vysokou laťku. Čas 17,78 se podařilo překonat pouze děvčatům z Vitíněvsi a to o pouhých 35 setin sekundy. Vitíněves tak potvrdila roli favorita i v další lize, jelikož nikdo jiný již časomíru na 17 vteřinách nezastavil. Nejblíže k tomu byla levá proudařka z Jeřmanic, která zastavila svůj terč na 18,14 a poté proudařka v pravo z vlastiboře s časem 18,19. Ovšem ani jeden tento čas nebyl konečný i když z třetího místa se nakonec radovaly Jeřmanice (19,33) před čtvrtou Vlastiboří (19,89).
Mezi muži všichni očekávali triumf Renmotoru Jinolice, ovšem letošní sezóna je pro tohoto favorita celkem zakletá a i přes pěkný čas 16,29, se mohli chlapi radovat pouze z 6. místa. Ovšem ne všichni se mohli radovat z takto vydařených pokusů. Roudný, který letos ukazuje, že umí překonávat favority, neměl pro úvodní kolo PKL štěstí a s neplatným pokusem mohli kluci zapomenout na body. S nimi také domácí Podůlší A nedokázalo zastavit časomíru s platným pokusem a jako druzí pro tento den nemohli bodovat. Ovšem Tatobity předvedli svůj um dokonale a postavili se do čela průběžného pořadí s časem 14,97 (LP 14,82). Tento čas se nakonec ukázal i jako vítězný. Na stupních se s nimi objevil stříbrný Jabloneček s časem 15,13 a Podůlší Béčko s 15,15 (LP 14,59 - nejrychlejší proud dne). Jílové se snažilo prolomit smůlu a ukončit sérii 3 neplatných pokusů v řadě ale nakonec se museli spokojit s časem 35,59, který je řadil až na samý konec průběžného pořadí. Nakonec to pro ně znamenalo 19. místo.
Ovšem pořadatel připravil doplňkovou soutěž "O nejrzclejší nabíračku". Do soutěže se mohly přihlásit až 3 dvojice z každého družstva a nejlepších 10 dvojic postupovalo do užšího finále. Jílové postavilo na start 2 dvojice a to jednu rodinnou dvojici Číla Radim, Čílová Jindra, a jednu proudařskou dvojici, Medek František a Štěpán Pavel. První jmenovaná dvojice bohužel neměla platný pokus a neprobojovala se do užšího finále, zato Jílovští proudaři pokus dokončili, byť s časem přes 20 vteřin, ale i s hodně velkou porcí štěstí se probojovali dál. V užším finále nakonec čas výstřiku vody z mašiny stáhli na polovinu, což znamená něco málo přes 10 vteřin, ale tento pokus jim stačil na celkové 8. místo v doplňkové soutěži.

II.kolo FNC - Frýdštejn

Dne 18. 6. 2011 proběhlo druhé kolo ligy v nočních požárních útocích, která se přestěhovala na Frýštejn. Sotěže se celkem zúčastnilo 67 družstev ve všech 3 kategoriích, z toho 34 v kategorii mužů, 14 žen a 19 družstev bojovalo v kategorii PS-12.

Počasí pro noční soutěž na Frýdštejně nebylo zrovna ideální a v průběhu večera jsme se dočkali i několika přeháněk, ty však zdržení soutěže nezpůsobily a soutěž mohla probíhat přesně dle časového harmonogramu. Co však soutěž opravdu nepodporovalo byla teplota vzduchu, která se pohybovala někde kolem 15 stupňů a soutěžícím, kteří čekali na svůj pokus teplo rozhodně nebylo. Ovšem i to je požární sport a všichni se s tímto aspektem soutěže vyrovnali a každý pro to měl i jinou metodu.                    

Celý večer odstartovali domácí muži se strojem PS-12 a od té doby jsme mohli sledovat soutěž podpořenou tradiční diváckou kulisou. Ta se jistě líbila i děvčatům z jeřmanic, jejichž pokusem byla odstartována i kategorie žen. Na mužskou kategorii si divák musel ovšem ještě chvíli počkat, protže první útok kategorie muži měl startovní číslo 5. Ovšem nikomu to nevadilo, protože mohl sledovat pěkné útoky v kategorii PS-12 a kategorii ženy. Kategorii muži odstartovalo až družstvo Dalešic. Od této chvíle již nic nebránilo porovnání pokusů ve všech třech kategoriích a celá soutěž nabrala i na obrátkách. Ovšem ne všem se pokus vydařil a potkávali jsme i časy hodně přes 20 vteřin. První útok pod hranici 20 vteřin mezi muži předvedli až naši sousedé z Vlastiboře, kteří ovšem v průběžném pořadí PS-12 prozatím neměli konkurenci, snad kromě domících mužů, kteří dosáhli stejného času, ale druhý terč byl nastříkán o něco déle.

Kategorii mužů nakonec ovládli Tatobity s časem 16,01, který odsunul z nejvyšího stupně Jirkov o pouhou jednu setinu vteřiny, Jirkov zastavil časomíru na hodnotě 16,02 a to už bohužel pro ně znamenalo celkově stříbro. Třetí pozici nakonec získalo Roudný s časem 16,66. Nejrychlejším proudařem byl ale vyhlášen Marek Doležal z Malé Skály, jehož čas byl 15,36. Bohužel druhý proudař svůj úkol nezvládl a Malá Skála měla pokus neplatný. Ženy ovládla děvčata, která se nám v tento večer představila jako první, tudíž Jeřmanice, které za sebou nechali i favorizovanou Malou Skálu Béčko i Áčko. Ty se na Frýdštejně ani neprobojovali mezi nejlepší 3. Na druhém místě s téměř dvouvteřinovou ztrátou zkončila Krásná Ves a bronz získalo družstvo Bratříkova. Když vynecháme rozdíl 1 setiny vteřiny, tak nejdramatičtější byla kategorie PS-12. Vlastiboř zde dlouho držela první místo, nakonec se však musela zklonit před družstvem Roudného, které běželo až téměř na závěr. Tudíž zlato si odvezlo Roudný, stříbro putuvalo do Vlastiboře a broz nejel nikam. Ten získali, s nulovou ztrátou na druhé místo, domácí z Frýdštejna. Naše družstvo ovšem ten den, snad to není jejich prokletí, již potřetí v řadě nedokončilo svůj útok a bohužel si nemohlo připsat body do celkového hodnocení FNC.

Po celý večer zde bylo připraveno opravdu velké občerstvení a pro tanec i poslech hrála živá hudba. Jako zpestření zde také probíhala již tradiční soutěž Miss mokré tričko, kde se svoji postavou pochubila, a ne jednoho muže potěšila, skupinka dobrovolnic. 

I. kolo Fire Night Cupu - Jeřmanice + Dlouhý Most
V sobotu 11. 6. 2011 se konalo I. kolo druhého ročníku ligy v nočních požárních útocích, která nese název Fire Night Cup. Tato soutěž se konala na fotbalovém hřišti v Dlouhém Mostě poblíž Liberce. Hlavní pořadatel této soutěže byl ale sbor ze sousedních Jeřmanic. Tento večer zavítalo do Dlouhého Mostu dohromady cca. 50 družstev ve 3 kategoriích, a to klasicky v mužské a ženské kategorii, a pro tuto ligu také význačné kategorii PS - 12. Pro první ročník této soutěže to byla velice solidní účast. Bohužel to se nedá říct a podmínkách, ve kterých musela soutěž proběhnout. Nejprve se musel odložit start 1. družstva, a sice domácích žen z Jeřmanic, jelikož došlo k výpadku elektrické energie. Aby se vše opět mohlo zprovoznit, musel každý návvštěvník oželit komentář soutěže a také hudbu, pro kterou zde byl připraven velký aparát. Ovšem i tato část soutěže se nakonec podařila zprovoznit za pomoci elektrocentrál a vše již probíhalo tak jak mělo.
Všechny 3 kategorie byly odběhnuty "najednou" a jako první se na start postavila, již zmiňovan děvčata z Jeřmanic. Bohužel tlak z domácí soutěže se nepodařilo zvládnout a po menším zaváhání na rozdělovači sice útok děvčata dokončila, ale určitě ne podle jejich představ. Ovšem muži z roudného, kteří startovali hned v zápětí byli se svým pokusem velice spokojeni a nakonec se ukázalo, že tento pokus byl nejrychlejším pro sobotní noční závody. Tolik štěstí neměli ale všichni a jak je již jakýmsi zvykem na nočních soutěžích, mnoho soutěžních družstev svůj pokus nedokončila.
Mezi muži byl sveden lítý boj až do samého závěru soutěže a na stupních vítězů se vedle Roudného objevili Tatobity na 2. místě a Bukovina na 3. místě. Muži z Jílového ovšem při své premiéře na poháru Obřího sudu Javorník svůj pokus nedokončili a rozšířili řady s konečným výsledkem "N". Ženy ovšem předvedly, že nejsou zas až tak něžné pohlaví a také se naplno pustily do zápolení o stupně nejvyžší.
Přijelo i mnoho družstev kategorie PS - 12, která se běhá pouze s neupraveným strojem PS - 12 (pro jistotu je zajištěn i přetlakový ventil), a nepoužívají se sportovní hadice ale klasické "široké" vedení. Ovšem ani mezi těmito družstvy nebyl boj o medaile nějak nevýrazný. Přece jenom jsou tyto pokusy o trošku pomalejší než ty s upravenými mašinami, ale na druhou stránku nabídli divákovi skvělou podívanou a také porovnání v tom, kdo má jak natrénováno.
III. kolo HLČR - Myštěves
4. 6. 2011 se konalo III.kolo ligy Českého ráje, která pro tento týden zamířila do Myštěvsi na první noční soutěž a také na první klání na trati 3B pro mužskou kategorii. Sbor z Myštěvsi připravil dráhu pro soutěž velice dobře a i přes výkyvi počasí, které byly hlášeny na sobotní večer, mohla soutěž bez větších problémů proběhnout. Obloha se ale zlověstně začala zatahovat a snad každý účastník soutěže měl obavy, aby nakonec nepřišly průtrže mračen a bouřky. Nakonec se však celý večer obešel bez větších dešťů a těch pár kapek, které spadly ještě před samotným začátkem soutěže, nikoho z míry nevyvedly.
Jako první na programu byla soutěž mužů, kterou odstartoval náš soused z Jirkova. Pokus se jim velice vydařil a hned na začátku soutěže bylo jasné, že se zde můžeme dočkat skvělých výsledků. Jirkov nasadil vysokou laťku a to prfektním soustřikem obou proudů, kdy první terč ukazoval čas 17,70 a druhý ukazoval výsledný čas 17,71. Tento pokus se nakonec ukázal i jako vítězným a nikdo jiný už nedokázal poředvést rychlejší útok.
Ovšem ne všichni měli takové štěstí jako Jirkov. Na soutěži startovalo 26 družstev mužů a svůj pokus dokázalo dokončit jen 19 mužstev. Mezi neúspěšná družstva se zařadil například Mladějov, Dolní Přím či domácí Myštěves. Řady neúspěšných pro tento večer rozšířil i náš sbor, který nejdříve doplatil na nepovedený spoj hadic a nakonec musel svůj pokus ukončit dříve, než se podařilo zastavit časomíru.
S Jirkove se však na stupně vítězů podívali chlapi z Podůlší - Béčka (2. místo) a Jinolic (3. místo). Všechna 3. vítězná družstva se tak v rámci HLČR podívali na bednu poprvé a průběžného leadra z Libuně pro tento večer odsunula až na 4. místo.
V kategorii žen startovalo v Myštěvsi pouze 10 družstev. I zde měla soutěž podobný průběh, jelikož první startující družstvo nasadilo laťku příliš vysoko a nikdo další ji již nedokázal překonat. Ženskou kategorii i napotřetí ovládla děvčata z Vitíněvsi a svým pronásledovatelům v průběžném pořadí tak opět pouskočila a to už na 8 bodů.
Více jak vteřinovou ztrátu na první místo měla děvčata z Krásné Vsi, která ale nakonec ukořistila stříbrné medaile a bronz si odvážela děvčata z Libuně. Bohužel domácím ženám, které složily pro tento večer 2 družstva se nedařilo. Družstvo A bylo poslední s platným pokusem a Myštěves B jako jediné svůj pokus nedokončily.
Obě kategorie byly vyrovnané a až do poslední chvíle se čekalo na případné změny v celkovém hodnocení. Nakonec však k těmto změnám nedošlo a obě kategorie vyhrálo družstvo, které mělo startovní číslo 1.

II. kolo HLČR - Podůlší
Dne 29.5.2011 proběhlo II. kolo Hasičské ligy Českého ráje v areálu v Podůší, které bylo spojeno s tradiční soutěží "Velká cena Podůlší". Počasí se tentokrát ukázalo ve své hezčí a citelně teplejší stránce než tomu bylo při úvodní soutěži seriálu. Soutěž byla z hlediska pořadatelů velice kvalitně připravena a, jako již tradičně, jsme se zde mohli těšit z bohatého občerstvení ve stáncích.
Soutěže se zúčastnilo 24 družstev v kategorii mužů, kterou odstartoval pokus družstva KARLINKY A, jimž se ale jejich pokus nevydařil a oni sami z něj jistě velkou radost neměli. Počasí však tento den přálo a to zvěstovalo i pokusy, které mohly atakovat rekord trati. O to se postarala družstva, která svými pokusy zastavila časomíru na 14 vteřinách. Jeden z nejvetších favoritů, Jinolice, ovšem tentokrát zaváhal a svůj pokus nedokončil. Ovšem nebyli to pouze muži z Jinolic kterým dnes štěstí ukázalo záda a následovala je tak ještě 3 další mužstva. Naopak vedoucí seriálu po první soutěži, muži Libuně, zde opět ukázali, že jsou na průběžném prvním místě ligy zaslouženě a s časem 14,50 na levém terči (14,32 PP) ovládli mužskou kategorii podruhé v řadě. Na stupně vítězů je doprovodili ještě muži z Bašnice s časem 14,81 a třetí místo si odvezlo mužstvo Dolní Přím s časem 14,94. Muži z Jílova si odvezli zatím nejlepší umístění v rámci kterékoliv hasičské ligy a s časem 16,41 (nový OR; PP 16,00) se zařadili na 8. místo v dané dílčí soutěži.
Soutěže žen se zúčastnilo družstev 10 a zahájilo ji družstvo Jeřmanic, které ovšem také mírně klopítlo a nakonec se umístilo na 7. místě. V této kategorii se opět našla družstva, která svůj pokus nedokončila a to děvčata Krásné Vsi a Sychrova. Jak tomu bylo v prvním kole nebo také v kategorii mužů, v kategorii žen obhájila prvenství děvčata z Vitíněvsi. Děvčata zde předvedla pokus, který v jejich kategorii nechal ostatní hluboko za sebou, a upevnila si tak svoji příčku i v průběžném pořadí. Stříbrnou medaili si odvezla děvčata Málé Skály - Béčka a bronz putoval z Podůlší také na Malou Skálu, tentokrát však pro děvčata z družstva A. 
Pořadatelé ještě před vyhlášením přichystali malou kulturní vložku, přesněji taneční vystoupení mladých děvčat z Podůlší a okolí, jenž se stylově oblékli do hasičských kostýmů, což byla sladká tečká za nedělním zápolením.
O pohár staroty Vlastiboře
Dne 21.5.2011 se konala soutěž v sousední obci Vlastiboři. Tato soutěž je již v okolí tradiční soutěží, kterou každoročně navštěvuje větší počet družstev, byť není součástí nějakého jiného seriálu. Bohužel tento rok se s nevětší pravděpodobností podepsal na startovní listině i fakt, že ve stejný den probíhala Jizerská liga a počasí, které přálo celý týden si zrovna v době konání soutěže vybralo chvilku na průtržové deště. I přes tyto okolnosti se ale pořadatelé snažili, aby celá soutěž byla co nejlepší a také nejspravedlivější. Z důvodu nízkého počtu družstev bylo rozhodnuto, že se poběží systémem dvou kol, kde se časy sčítají dohromady. Tento systém byl zvolen z důvodu přítomnosti družstev, která bohužel nemohou konkurovat těm nejlepším, tudíž byl pro všechny spravedlivější.
Po krátkém sdržení z důvodu průtrže mračen už ale nic nebránilo startu prvního družstva a to domácím děvčatům, která se ovšem hned při prvním pokusu musela potýkat s menšími problémy, jelikož těsně před startem se materiál připravený k útoku "rozhodl stávkovat", a koš zapadnul mezi savice a nakonec i upadl z mašiny na základnu. I tak děvčata svůj pokus zvládla a útok dokončila, byť zklamaná z výsledného času prvního kola. Celkově nakonec obsadily 2. místo (ve druhém kole předvedly nejryhleší pokus), před ženami z Bozkova. První místo obsadily ženy z Bratříkova.
Mezi muži byl boj vyrovnanější a systém dvou kol se pro tento den ukázal i jako spravedlivější. Domácí chlapi předvedli první pokus trošku pomalejší, než jsme u nich byli zvyklí, ovšem musíme uznat, že na proudech se objevili dva nováčci a tréma z domácího prostředí nejspíš udělala své. Jílovští muži ovšem předvedli útok ještě pomalejší a zaslouženě se zařadili do druhé poloviny průběžného pořadí. ani druhé kolo nevyšlo domácímu družstvu tak, jak by si přáli a nakonec po součtu časů obsadili 4. místo. Jílové předvedlo dva zhruba vyrovnané časy a museli jsme se spokojit se 6. místem. Pohár starosty Vlastiboře ovládlo družstvo Maršovic, za které se na druhé pozici usadil Jirkov a na 3. místo se prodrali muži z Roudného. 
I.kolo Hasičské ligy Českého ráje v Libuňi
Dne 15.5.2011 odstartovala nová liga v požárním útoku, která nese název "Hasičská liga Českého ráje", soutěží v požrním útoku na 2B. Historicky prvního pořadatelství se ujal sbor z Libuně, který celkově nezanedbal nic, co by mohlo průběh soutěže protáhnout.Pořadatelé ovšem mysleli i na zábavu během konání soutěže a připravili dráhu na 60 metrů sprintu, kde si zjemci mohli zjistit, za jak dlouho tuto dráhu uběhnou.Počasí si ovšem tento den nevybralo ukázat nám svoji lepší stránku a tak jsme se museli vyrovnávat s chladnějšími teplotami. Ovšem ani tento fakt nezabránil nikomu v tom, aby se pokusil ukázat co nejlepší pokus a při pohledu na startovní listinu bylo hned jasné, že se o historicky první vítězství strhne krutý boj mezi favority.
Mezi muži všichni očekávali opravdu skvělé časy, kterých se také každý přihlížející i soutěžící dočkal hlavně v podobě domácího mužstva, které první kolo ovládo. Jinolice, jeden z největších favoritů, zde předstvaili svoji zbrusu novou "pomocnici", které se opravdu může vyrovnat jen málokterá jiná mašina, ten den jim ale štěstí nepřinesla a "rychlý šípy" z Jinolic se ocitli až v poli poražených na 6. místě. Na stupních vítězů se vedle Libuně objevili stříbrní kluci z Malé Sklály a bronzové Tatobity.Na
šemu družstvu se zrovna moc útok nevyvedl a s časem těsně pod 20 sekund jsme obsadili 13. pozici. Bohužel jsme si za tuto pozici body nepřipsali, jelikož jsme museli odjed a nepodali jsme písemnou omluvenku na vyhlášení výsledků.
Mezi ženami se ovšem také strhl lítý boj o první místo. Ihned na začtku soutěže se o to pokusila děvčata domácího sboru, která bohužel neměla štěstí a proudařku na pravém proudu musela nakonec odvézt sanitka do nemocnice (přejeme brzké uzdravení a také brzký návrat do družstva). Děvčata z Vitíněvsi ovšem svoji roli favoritek splnili a skvělým časem jen čekaly, kdo je doplní na stupních vítězů. To se povedlo ženám Malé Skály - Béčka, které obsadili druhou pozici a 3. místo si odvážela děvčata z Myštěvsi.

Okrskové kolo Velké Hamry + Pohár města Velké Hamry
Dne 7.5.2011 jsme se účastnili okrskového kola a soutěže "O pohár města Velké Hamry", který se konal na fotbalovém stadionu ve Velkých Hamrech. Počasí toho dne přálo a všem bylo jasné, že o hezké útoky a výsledné časy nejspíš nebude nouze.
Celý den odstartoval štafetovým během v rámci I.kola PS, kde jsme startovali hned 2x ve smíšených sestavách. Naše první štafeta zaběhla velice slušný pokus, který celé naše družstvo držel na průběžném 3. místě. V pořadí druh jílovská štafeta již takové štestí neměla a její pokus byl neplatný, čas, který zaběhla, byl totiž ještě lepší než čas první a rovnal by se s největší pravděpodobností i lepší průběžné příčce.
Na závěr přišla královská disciplína a to požární útok. Pro tento den jsme zvolili trošku netradičně pokus se strojem PS 8 a styl pokusu téměř celý "po staru". Tento pokus se celkem vydařil a čas kterého jsme dosáhli (byť byl více jak minutový) konkuroval družstvům, která používají PS 12. Nakonec jsme v okrskovém kole obsadili taktéž 3. pozici v útoku a celkově jsme, díky lepšímu času útoku, obsadili 3. místo. V poháru města jsme s tímto pokusem obsadili až 14. místo, ale nikdo nebyl zklamaný, jelikož jsme se ten den bavili a užívali si ho plnými doušky.