Michal Štěpán
narozen 27.9.1990
Členem SDH Jílové od 1.1.2004
Momentálně ve funkci Jednatele SDH Jílové
v soutěžním družstvu na postu strojníka
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Liberecký kraj, okres Jablonec nad Nisou, okrsek Velké Hamry

 

Sezóna 2012

V sezóně 2012 jsme se zúčastnili již tradičně Podkozákovské ligy, kterou jsme se od tohoto roku stali spolupořadateli, když byl Jílovský pohár přijat jako dílčí soutěž. V PKL jsme, i díky novému stroji a celoročnímu úsilí většiny členů družstva, obsadili celkově 5. místo, což jsme si před začátkem sezóny dali za cíl. Dále jsme se zúčastnili také Hasičské ligy Českého ráje, kde jsme taktéž zaznamenali zlepšení a oproti roku 2011 jsme v tomto seriálu obsadili celkově 7. místo. No a na konec jsme také zasáhli do Fire night cupu, ovšem v tomto seriále jsme svoji smůlu nočních soutěží od roku 2011 neprolomili a tak jsme se rozhodli v dalším průběhu sezóny nepokračovat v této lize. Ovšem v tomto seriálu se nám podařilo dosáhnout krásného 5. místa an dílčí soutěži, konkrétně v Krásné Vsi, která se ovšem počítala i do HLČR.

Okrsková soutěž + O pohár města Velké Hamry

Dne 5.5.2012 se družstvo Jílového zúčastnilo okrskové soutěže ve Velkých Hamrech, kde se soutěžilo v disciplínách požárního sportu a to ve štafetách 4x100 metrů a v požárním útoku. Požární útoky pak byli počítány do soutěže o Pohár města Velké Hamry.

SDH Jílové do okrskové soutěže přihlásilo dvě štafety a bohužel ani jedna štafeta se nevyhnula menším problémům. V první štafetě se první problém vyskytl hned na prvním úseku a to ztrátou štafetového kolíku a další problém na sebe nenechal dlouho čekat, když se nedařilo připojit proudnici na hadice v úseku s kladinou. Druhá štafeta byla rozběhnutá o něco lépe, nakonec ovšem přišlo větší zdržení opět na kladině, kde se hadice zasekla o konstrukci kladiny a soutěžící se musel vracet hadici odháknout. Výsledný čas ovšem první štafetu řadil na 3. místo v okrsku. Čas druhé štafety byl o něco horší a tudíž se nepočítal.

Během požárního útoku se ovšem mnoho družstev nechalo unést atmosférou první soutěže v sezóně a ve velkém očekávání se vyskytlo mnoho problémů. Mnohokrát jsme byli svědky špatně zapojeného vedení či dokonce selhání stroje, který zhasl družstvu domácích Velkých Hamrů. Některá družstva pro změnu neroztáhla vedení dostatečně rychle a pak musela srážet terč z velké dálky. Ovšem našla se i družstva, která svůj pokus nedokončila a to zejména díky chybě jednotlivců. Družstvo z Maršovic doplatilo na spoj proudnice s „céčkem", který se nepovedl na levém proudu, další družstva, například ženy z Těpeř, měli problém se zapojením na rozdělovač, a nakonec Jablonecké Paseky nedokázaly spojit hadice správně a pokropily trávník na fotbalovém hřišti. Největší problémy ovšem přinášela špatně seřízená časomíra, která zavinila mnoho opakovaných startů.

SDH Jílové nakonec dokončili svůj pokus i přes drobná zaváhání s časem 22,32 (PP, LP - 21,87), což stačilo na první místo v okrsku, v poháru ovšem tento čas zajišťoval pouze 4.místo. Na třetím místě se nakonec usadilo družstvo z Tanvaldu - Šumburku s časem 22,28 a druhé místo obsadili muži z Těpeř s časem 22,20. Soutěž o pohár města nakonec vyhrálo družstvo Tanvald - Šumburk „K - team", které jediné prolomilo hranici 22 sekund.

V kategorii žen se soutěže účastnila pouze 2 družstva a to z Haratic (jediné ženy z okrsku) a Těpeř. Jak jsem již zmínil, ženám z Těpeř se nepovedl spoj na rozdělovač a tudíž obsadily až druhé místo. Prvenství v okrsku i v poháru si tudíž odvezla děvčata z Haratic.

O pohár starosty Vlastiboře a Memoriál Filipa Horváta

V sobotu 12.5.2012
se družstvo Jílového zúčastnilo pohárové soutěže v sousední obci Vlastiboř, která je již tradiční soutěží v našem kalendáři. Soutěžilo se pouze v požárním útoku na 2 B hadice, což je naše oblíbená trať.

Počasí pro tento víkend nebylo tak přející, jako tomu bylo v minulých dnech, ale průběh soutěže nenarušilo ani deštěm, ze kterého měli všichni účastníci soutěže asi největší strach, jelikož teploty se nevyšplhaly ani k 15 stupňům.
Nakonec se k sokolovně do Vlastiboře sjelo 17 družstev, z toho 4 ženská a 13 mužských. Startovalo se ve smíšeném pořadí, což určitě pomohlo soutěži hlavně z divácké stránky, jelikož se rychlost (a někdy i kvalita) střídaly jak na běžícím pásu s tou "klasičtější" podobou požárního útoku (díky družstvům, která nemají jinou možnost než použít klasickou PS-12).
Mezi ženami se sváděl boj o koněčná místa ze všech nejdéle a to díky dvěma neplatným pokusům v podání domácích že, a žen z Držkova, která na konci soutěže prováděla ještě rozstřel o třetí místo. Domácí v tomto pokusu dosáhly na čas 24,69, což by při normálním průběhu stačilo na 2.místo, bohužel jednalo se o rozstřel o bednu a tak se s konečným pořadím nedalo již nic udělat. Děvčata z Držkova k rozhodujícímu pokusu nenastoupila a tak zůstala na 4.místě. Druhé místo si z Vlastiboře odvezla děvčata z Bozkova a to přesněji řečeno dorostenky s časem 26,45. První místo si zajistily ženy z Bozkova "A" s časem 19,76. Jako jediným ženám se pro tento den podařilo prolomit hranici 20 sekund a zaslouženě si odvážely zlaté medaile spolu s pohárem pro vítěze.
U mužské kategorie se očekával větší boj ale nakonec se k němu až tak úplně nedostalo. Největšími favority pro tento den totiž byli muži z Jirkova, Tatobit a Maršovic, k nim se pak ještě přidala mužstva Vlastiboře, Roudného, Bukoviny a Jílového, druzí jmenovaní však nebyli mezi těmi největšími favority. Ovšem Tatobity ani Jirkov svůj pokus nedokončili. Kdyby tato dvě družstva běžela ze začátku soutěže, mohlo být o zajímavou zápletku postaráno ale nakonec se jen ustálily výsledky, které byly již vyvěšeny na výsledkové tabuli a čekalo se pouze na časy těchto dvou družstev, která se nakonec zařadila společna s družstvem z Hamrsek (Velké Hamry II) na konec výsledkové listiny s neplatnými pokusy. A tak se na 10. místě, první dokončený pokus, usadili muži  Haratic, kteří byli ovšem překonáni družstvem z Rádla, které dokončilo tuto soutěž s vedením 3 B hadic.
Prolomit 20 sekundovou hranici se povedlo nakonec 6 mužstvům. Na 6. místě s časem 19,17 se usadil Bozkov "A", 5. místo obsadila Bukovina za čas 18,06 a 4. místo zůsatlo ve Vlastiboři s časem 17,61. Na nejnižším stupínku vítězů se nakonec usadili chlapi z Roudného, kteří zde získali bronzové medajle za čas 16,35. Naše družstvo s časem 15,94 nakonec nestačilo na Maršovice a odvezlo si stříbro a splnění jedné sázky mezi členy družsvta (Pavel Štěpán se po soutěži musel nechat ostříhat strojkem). Zlaté medajle si tedy nakonec odvezli kluci z Maršovic s časem 15,35 a jejich pravý proudař si odvezl i trofej pro nejrychlejšího proudaře.

I. kolo PKL - Svijany
V neděli 13.5.2012 proběhlo první kolo Podkozákovské ligy v požárním útoku. Úkolu uspořádat první kolo se chopil sbor ze Svijan, který pro letošní sezónu působí jako nováček v pořadatelském sboru PKL.
Počasí, které v sobotu dopoledne ještě bylo deštivé oproti odpoledni a nedělnímu dni, bylo opět velice chladné a v rovnějších oblastech, kde se právě obec Svijany nachází, bylo ještě doplněno o čerství vítr, který teplotu vzduchu srážel ještě níž. Ale ani počasí nemohlo překazit start nového ročníku PKL.
Do Svijan se nakonec sjelo 35 družstev (21 družstev mužů a 14 družstev žen). Rada PKL pro tento ročník odsouhlasila smíšenou startovní listinu a tudíž se na hlavní základně střídala mužská i ženská družstva v různém pořadí. Jako první se na start postavili muži z Roudného a první platný pokus nesl výsledek 16,78. Ihned po pokusu Roudného přišel i první pokus kategorie žen v zastoupení Vlastiboře. I tento pokus byl platný, ovšem čas 30,83 během tohoto dne nemohl stačit ani na bodované pozice, natož konkurovat těm nejlepším.
Kategorii žen nakonec ovládla děvčata z Krásné Vsi s časem 18,08 a do začátku sezóny si odvezla 10 bodů. Na druhém místě se usadily ženy ze Sychrova s časem 18,43 a bronzovou příčku obsadily ženy z Libuně s časem 18,87. Tyto tři družstva totiž jako jediná prolomila hranici 19 sekund a tak si určitě zasloužila být na stupních vítězů.
Kategorii mužů nakonec ovládla skupina favoritů. Na prvních 5 místech se usadily celky, které často vídáme dost vysoko v hodnocení jednotlivých soutěží a nakonec i celkového hodnocení a to v některých případech i ve více ligách. Na 5. místě skončili muži z Podůlší "A" s časem 15,93 (shodně s družstvem Kosmonos, které měli, bohužel pro ně, pomalejší druhý proud než Podůlší). Čtvrtou příčku obsadilo družstvo z Mladějova s časem 15,76 a tímto časem možná i vyděsili Renmotor Jinolice, které s časem 15,72 obsadili 3. místo a tudíž i první schod na stupních vítězů. Stříbrnou příčku protentokrát obsadili muži z Jablonce nad Jizerou s časem 15,58 a na stupínek nejvyžší vystoupali muži z Tatobit s časem 15,01. Nikomu se tedy pro tento den nepodařilo prolomit hranici 15 sekund ale určitě nám všem bylo ukázáno, že se v této sezóně máme na co těšit.
Bohužel pro SDH Jílové, levý proudař nedokázal zapojit proudnici na hadici a tak nemohlo naše družstvo dokončit svůj pokus. Doufejme že v dalších kolech se štěstí přikloní na naší stranu a my budeme sbírat body jak jen to půjde.

I. kolo HLČR - Libuň
V neděli 27.5.2012 odstartoval druhý ročník Hasičské ligy Českého ráje soutěží v Libuni, kam se sjelo 25 hasičských družstev (18 mužů a 7 žen). Po ránu na obloze bylo pár mráčků ale slunce svítilo a nakonec se počasí vyvedlo. Teplota vzduchu sice neodpovídala totmuto ročnímu období ale s tím člověk nemůže nic udělat.
Jelikož soutěž v Libuni probíhala na 2B, startovní listina byla vypsána smíšená pro obě kategorie.
Mezi ženami proběhl souboj o body a nejveselejší nakonec byla děvčata z Libuně, které na své domácí půdě předvedli výkon s časem 18,37. Druhé místo nakonec obsadilo družstvo Malá Skála "A" s časem 19,52 a bronz si odvezla děvčata z Krásné Vsi s časem 19,59. Jediným družstvem, které nedokončilo svůj pokus bylo družstvo z Myštěvsi, které zradila technika a s poškozenou mašinou nemohla dokončit svůj útok.
Mužskou kategorii ovládl sbor ze sousední obce a to z Jirkova. Muži z Jirkova se na první místo dostali s pokusem, na jehož konci časomíra ukazovala 15,23. Druhé místo si vybojovali muži ze Střezetice, kteří svým časem 15,40 odsunuli družstvo Podůlší Béčko až na bronzový stupínek za čas 15,43.
V kategorii mužů jsme mohli vidět více nedokončených či neplatných pokusů. Mezi těmito pokusy se ocitl i pokus SDH Jílové společně s Roudným a Košťálovem, a tak pro nás letošní sezóna na ligové půdě opravdu nezačala zrovna moc vesele. Doufejme, že se to v dalších kolech zlepší a podaří se nám "urvat" nějaké dobré umístění.

O Pohár Roudeňáků
V neděli 3.6.2012 jsme se zúčastnili prvního ročníku soutěže "O pohár Roudeňáků". Počasí zrovna moc teplé nebylo a chvílemi dokonce poprchávalo, nakonec ovšem větší déšť nepřišel a tak soutěž probíhala za stejných podmínek pro všechna zůčastněná družstva.
Soutěže se zúčastnilo celkem 11 družstev, z toho 9 mužských a 2 ženská a jelikož se nesjelo mnoho družstev a celý den byl ještě před námi, tak se zvolil systém dvou kol, přičemž se počítal ten lepší výsledek.
Jako první se na startu objevilo družstvo domácího Roudného, které předvedlo vydařený pokus. Bohužel Jeřmanice takové štěstí neměli a svůj pokus nedokončili a jako kdyby přivolali něco podobného i na družstvo z Jílova, které svůj první pokus taktéž nedokončilo a to vinou nezapojené proudnice na levém proudu. Na domácí Roudný navázal kvalitou až tým Tatobity sport. Všem bylo jasné, že o prvenství se nejspíš budou přetahovat tato dvě družstva.
Nakonec soutěž mužů ovládli muži z Roudného a Tatobity se museli spokojit s druhým místem. Třetí místo obsadilo družstvo z Karlinek.
Jílové svým druhým pokusem, který měl menší zádrhel na rozdělovači dosáhl na celkové 5. místo.
Kategorii žen ovládla děvčata z Jeřmanic, které nedopustily překvapení v podobě žen Odolenovic a udržely se v roli favorita.
Soutěž v Roudném se po technické stránce velice vydařila a i jako generálka pro noční soutěž, která se zde koná 1.9., ukázala, co je potřeba ještě zlepšit či naopak, kde je již všechno na svém místě.

II. kolo HLČR - Podůlší

V sobotu 9.6.2012 proběhlo II. kolo HLČR v areálu v Dolním Podůlší. Počasí se vydařilo i přes ne zrovna moc příznivou předpověď a tak mohla být zahájena soutěž na 2B hadice. Jelikož ale v týdnu před soutěží v Podůlší a okolí hustě pršelo, byla trať mírně podmáčená a tak jsme v tento den nemohli čekat nové rekordy dráhy, na které jsme byli zvyklí obdivovat časy pod hranicí 15 vteřin.

Do soutěže v Podůlší se přihlásilo 22 družstev celkově, z toho bylo 14 družstev mužů a 8 družstev žen. Jelikož soutěž probíhala na 2 „béčka", byla vypsána společná startovní listina a již tak napínavý souboj o body byl ještě okořeněn čekáním na konečné umístění. Před samostatným startem však přišlo ještě malé zpestření v podobě vystoupení místní taneční dámské skupiny s názvem VIRÓZA...

Jako první se na start postavilo družstvo domácího Podůlší „A", kdy pravý proud zastavil časomíru na hodnotě 16,13. Bohužel levý proudař měl velký prostřik a tak výsledný čas činil 18,45. Podobné provedení svého útoku předvedlo i domácí „Béčko" a tak se tyto dvě družstva umístila na 10. (Podůlší „A") a 11. místě (Podůlší „Béčko" s časem 18,76 PP, LP 16,01). V druhou červnovou sobotu ovšem první místa patřila jiným družstvům. Svůj úspěch z prvního kola zopakoval Jirkov, který s časem 15,83 (PP 15,32) obsadil nejvyšší stupínek na bedně. Na druhé místo se s časem 15,86 (PP 15,17) probojovali kluci z Roudného, kteří tak zaostali za vítězem o pouhé 3 setiny sekundy. Bronzový stupínek obsadilo družstvo z Malé Skály s časem 15,98 (PP 15,76).

Družstvo Jílového zde vylepšilo svou dosavadní reputaci a s časem 16,99 (LP 16,90) obsadilo 5. místo a tím získalo svých prvních 11 bodů do celkového hodnocení tohoto ročníku HLČR.

Mezi ženami byl scénář obdobný a první místo opět vybojovala děvčata z Libuně, a to s časem 18,79 (PP 18,67), který jako jediný nepřekročil 19vteřinovou hranici. Druhé místo obsadila děvčata z Jeřmanic s časem 19,22 (LP 18,76) a třetí místo obsadila Myštěves s časem 19,34 (PP 17,92).

Po celkovém vyhlášení proběhla ještě soutěž v PÚ ve čtyřech členech. Pro náhlý přívalový déšť jsme se ale této soutěže již nezúčastnili a tak více informací naleznete na webu www.hlcr.cz

I.kolo FNC - Jeřmanice + Dlouhý Most

V sobotu 9.6. odstartoval další ročník ligy nočních soutěží v požárním útoku. První kolo se konalo v areálu v Dlouhém Mostě. Po loňském prvním ročníku o Pohár Obřího sudu Javorník, který i s většími problémy nakonec dospěl do zdárného konce, se letošní ročník obešel bez větších problémů, vyjma slabšího signálu k mikrofonu.

Soutěže se zúčastnilo 33 družstev, z toho byla 4 ženská, 16 mužských a 13 družstev kategorie PS-12.

Na start se nejprve postavila ženská kategorie, kterou ovládly ženy z Krásné Vsi s časem 20,31 (PP 20,20), druhé místo obsadilo domácí „B" družstvo (Jeřmanice B) s časem 21,94 (PP 21,17) a třetí místo obsadilo družstvo Bulovky s časem 23,06 (LP 22,77). Jediné družstvo s neplatným, respektive nedokončeným pokusem bylo domácí družstvo z Jeřmanic.

Kategorie mužů a PS-12 se běhala na společnou startovní listinu s jediným rozdílem, kategorie PS-12 je ještě doplněna o přetlakový ventil. Výsledky jsou ovšem rozděleny podle kategorií. Mezi muži zvítězil Sloup s časem 17,18 před družstvem z Frýdštejna, který dosáhl času 18,16. Třetí místo obsadilo družstvo Tatobity sport s časem 18,55.

Jílové ovšem navázalo na sérii nedokončených nočních soutěží a po problému na koši svůj pokus bohužel nedokončilo.

V kategorii PS-12 zvítězilo družstvo z Roudného s časem 22,25 (LP 21,49). Druhé místo obsadilo družstvo z Hradčan s časem 23,38 (LP 22,36) a třetí pozici obsadilo družstvo z Nové Vsi u Bakova s časem 23,86 (LP 23,67).

II.kolo PKL v Příšovicích

Po menší pauze jsme se opět sešli na II. kole Podkozákovské ligy, které se tentokrát konalo v Příšovicích v sobotu 16.6. Na II. kolo se nám sjelo celkem 36 družstev (23 družstev mužů a 13 družstev žen). Příšovice jsou již tradičním pořadatelem PKL a tak jsme od nich mohli čekat velice kvalitně připravené zázemí v podobě občerstvení a hlavně trati, na které jsme sledovali mnoho podařených útoků. Počasí se oproti soutěži ve Svijanech umoudřilo a dopřávalo nám tropických teplot. Bohužel všechna pozitiva, která nám přineslo počasí zakalil fakt, že se na soutěži stalo několik zranění, někdy jenom lehkých, někdy naopak vážnějších. V jednom případě musela dokonce přijet i rychlá zdravotní služba, jelikož si levá proudařka z Vlastiboře přivodila zranění obou kolen (přejeme brzké uzdravení a návrat na dráhu).

Soutěž probíhala, jak již bylo řečeno dříve, ve smíšené startovní listině a tudíž nebyl vítěz z ani jedné kategorie jasný dříve, než doběhlo poslední družstvo dne. Mezi ženami si zlaté medaile odvážela děvčata z Benešova u Semil, která se svým časem 17,85 (LP 17,64) suverénně ovládla kategorii žen a jako jediná se dostala pod hranici 19 sekund. Stříbro náleželo děvčatům se Sychrova s časem 19,08 (LP 17,94) a bronz si odvezla děvčata z Libuně. Libuňky zde dosáhly na čas 19,25 (LP 17,95).

Mezi muži byl souboj opět vyrovnaný a první čtyři místa měli mezi sebou rozestup pouhých 31 setin sekundy (první pětice byla vměstnána do necelé jedné sekundy). Nejzajímavější byl souboj o první místo, který mezi sebou svedlo družstvo z Kosmonos a z Tatobit. Rozdíl mezi jejich výslednými časy byl pouhé 3 setiny sekundy a to ve prospěch družstva z Kosmonos, které si odvezlo za čas 15,33 zlaté medaile (LP 14,57). Stříbro nakonec vybojovali již zmiňované Tatobity s časem 15,36 (PP 14,68) a bronzové medaile si odváželo Podůlší Ačko s časem 15,55 (PP 15,18).

Muži z Jílového předvedli podobný výkon jako v Podůlší při HLČR a do tabulky si připsali prvních 11 bodů za páté místo.

Další kolo PKL se bude konat po menší pauze v pátek 29.6. ve Vesci od 21:00 (noční soutěž!!!) a v pořadí 4. kolo proběhne v Podůlší o den později, již ve standardní době.

FNC Frýdštejn - II.kolo
V sobotu 16.6.
se konalo také druhé kolo FNC v areálu koupaliště na Frýdštejně. Počasí z dopoledních veder vydrželo i na noční soutěž a tak jsme se opět mohli těšit na skvělé výsledky. Celkem se na tuto noční soutěž sjelo 9 družstev žen, 30 družstev mužů a 21 družstev z kategorie PS-12. Po shlédnutí startovní listiny bylo všem hned jasné, že slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v brzkých ranních hodinách a téměř před svítáním.
Mezi ženami se si na tento okamžik určitě chtěla počkat trojice družstev, která obsadila první tři místa.Bronzovou medaily si nakonec převzala děvčata z Krásné Vsi s časem 24,53 (LP 18,99). Druhou příčku obsadila děvčata z Bratříkova s časem 21,58 (LP 19,85) a na stupínek nejvyšší vystoupalo družstvo Malá Skála Áčko s časem 19,66 (LP 18,96).
Mezi muži se o tyto příčky popralo mnohem více družstev než v kategorii žen ale vše nakonec dopadlo následovně. Třetí místo obsadili muži z Jablonce nad Jizerou s časem 17,18 (LP 16,41), druhou příčku obsadili muži z Karlinek za čas 16,95 (LP 16,32). Nakonec, po dlouhém čekání od začátku soutěže, první místo obsadili muži z Roudného s časem 14,98 (PP 14,9).
Muži z Jílového bohužel opět svůj pokus nedokončili, tentokráte vinou proudaře, který neustál tlak vody a nakonec si přivodil zranění nohy a naražená žebra. Vše ale nakonec dopadlo dobře a hned po dvou dnech se opět zařadil zpět na své místo v týmu.
Kategorie PS-12 byla taktéž solidně obsazená a tak se podívejmě alespoň na první trio. Bronz si odvezli do nedaleké hasičárny, protože tuto příčku obsadilo družstvo domácích z Frýdštějna s časem 23,81 (LP 22,97), stříbro putovalo do Hradčan za čas 22,48 (LP 22,29) a Zlato putoivalo dnes již podruhé do Roudného za výkon 22,39 (LP 19,73).   

III. a IV. kolo PKL ve Vesci a Podůlší

Hasičský víkend ve znamení Podkozákovské ligy, nám odstartovala páteční noční soutěž ve Vesci (29.6.), kam si přijelo zasoutěžit celkem 32 družstev mužů a 15 družstev žen. Kvalitně přichystaný areál, přízeň počasí a hojná účast družstev přinesla i řadu kvalitních výkonů.

Na stupně vítězů se v mužské kategorii, probojovali na třetí místo muži z Bukoviny s časem 16,00. Na stříbrnou příčku dosáhli muži z Podůlší s časem 15,64 a na stupínek nejvyšší se postavili muži z Malé Skály a to s krásným časem 15,03.

Jako prokletí se nese na naším družstvem účast na nočních soutěžích a bohužel ani zde se nám nepovedlo dokončit svůj pokus.

V ženské kategorii, byl souboj o přední příčky mnohem zajímavější, neboť první dva časy předního umístění byli shodné (18,78), a tak muselo dojít na rozstřel obou družstev. Třetí místo patřilo ženám ze sloupu za čas 19,12. Do souboje o ceny se tak pustily ženy z Malé Skály Béčka, které si nakonec odvezly druhé místo, jelikož v rozstřelu dosáhly na čas 28,41 a zlato tak obhájila děvčata z Jeřmanic za rozstřelový čas 18,46.

Hned druhý den měla možnost družstva obhájit či zlepšit své výkony z předešlého večera na trati v Podůlší, kam po náročném večeru dorazilo celkem 36 družstev z toho 15 družstev žen a 21 družstev mužů.

Ani tento závod se neobešel bez závěrečného rozstřelu o ceny a medaile, které byli pro soutěžící přichystány, a to tentokrát v mužské kategorii, kde se objevil shodný čas 15,49 na třetím a čtvrtém místě. Bronzovou příčku si nakonec ze souboje odvezli muži z Tatobit, kteří svůj rozstřelový čas dotáhli na krásných 15,21, a na muže se Sloupu tak zbyla bramborová příčka za čas o pouhé dvě setiny horší 15,23. Na druhém místě skončili muži z Kosmonos, s časem 15,21 a zlato zůstalo na domácí půdě mužům z Podůlší, kteří jako jediní stlačili svůj výsledný čas pod hranici patnácti vteřin a to na krásných 14,85.

Po večerním nezdaru se do soutěže druhý den ráno nikomu zrovna moc nechtělo ale naše účast v seriálu PKL je samozřejmostí a tak jsme se postavili k plnění soutěžní disciplíny čelem a s časem 15,99 (LP 15,39) obsadili 6. místo a připsali si tak 10 bodů do průběžného pořadí.

V ženské kategorii se na bronzový stupínek vyhouply ženy z Košťálova s časem 18,03 i přes nepříjemné zranění béčkařky, které přejeme brzké uzdravení. Stříbrné medaile si odvezly ženy z Benešova u Semil za čas 17,83 a zlato s časem 17,31 braly ženy z Vitiněvse.

III.kolo FNC v Karlinkách
V sobotu 30.6. se třetí kolo FNC přesunulo do sportovního areálu ve Vesci, kde nás přivítali hasiči z Karlinek na soutěži "O pohár Primátorky města Liberce". Počasí bylo dosti podobné tomu z Frýdštejna a možná za to mohly opět vysoké teploty přes den. Tentokráte se sešlo 9 družstev žen, 20 družstev mužů a 18 družstev PS-12.
V kategorii žen si bronzové medaile odvezla děvčata ze Sloupu za čas 19,41 (LP 18,93). Druhé místo si vybojovala Libuň s časem 18,80 (LP 18,02) a první místo obsadily Jeřmanice B s časem 18,14 (PP 18,00).
Kategorii mužů ovládlo trio v téměř totožném složení jako tomu bylo v případě Frýdštejna. Tentokráte se však místa dělila trošku jinak. Pro bronz si tento večer doběhli muži z Roudného za 15,79 (LP 15,42), druhou příčku obsadilo družstvo Tatobity Sport s časem 15,68 (PP 15,47) a první místo zůstalo domácímu družstvu z Karlinek za čas 15,57 (LP 15,07).
Naše družstvo zde možná prolomilo prokletí na nočních soutěžích a s časem 19,91 (LP 19,59) jsme obsadili 14. místo a připsali si tak první dva body do hodnocení FNC.
Kategorie PS-12 prozměnu trio medailistů obměnilo a tak jsme na 3. místě mohli vidět Pilínkov s časem 23,26 (PP 21,54), stříbrnou pozici obsadilo družstvo z Janova Dolu s časem 22,75 (PP 22,35) a zlaté medaile si odvážejí kluci z Nové Vsi u Bakova za čas 21,75 (LP 19,80).

IV. kolo HLČR a FNC se konalo v Krásné Vsi
V pátek 6.7. se konalo již 4.kolo HLČR i FNC a tentokráte se soutěž konala v Krásné Vsi. Soutěž probíhala podle pravidel HLČR a kategorie PS-12 se odsoutěžila až po kategoriích sport. Celkem se do Krásné Vsi sjelo 9 družstev žen, 24 družstev mužů a do kategorie PS-12 bylo přihlášeno 15 mužstev.
Počasí tentokráte nabídlo větší přívalové deště, které se ovšem z nebe snášely ještě před startem soutěže. Když se blížil start, bouřkové mraky a průtrže mračen se přesunuly dál a již téměř nic nevadilo hladkému průběhu soutěže.
Mezi ženami se na "bednu" probojovala děvčata z Malé Skály Áčka na bronzovou pozici s časem 19,70 (LP 18,50). Stříbro si odvezla děvčata z Myštěvse s časem 19,33 (PP 18,59) a na zlatý stupínek se postavila děvčata z Jeřmanic s časem 19,30 (PP 18,47).
Mezi muži již hořel souboj o celkové prvenství v HLČR a tak jsme byli svědky velké bitvy. Jako bronzový z tohoto souboje vyšli muži z Malé Skály za čas 16,30 (PP 15,57). Stříbro vybojovalo družstvo Tatobity Sport s časem 15,98 (LP 15,53) a první místo v letošním ročníku získalo družstvo z Roudného s časem 15,35 (PP 15,15).
A jak dopadli muži z Jílova? Tentokrát jsme svůj pokus dokončili a na noční soutěži jsme si tak vybojovali 11 bodů za 5. místo do hodnocení obou dvou lig s časem 16,60 (LP 16,11).
Kategorie PS-12 je daleko vyrovnanější a tak jsme na stupních vítězů mohli vidět další družstva. Třetí místo si s časem 22,98 (LP 22,45) odváží Nová Ves u Bakova, stříbro muži z roudného s časem 22,74 (PP 20,72) a zlato putuje do Hradčan s časem 21,79 (LP 21,22).


V.kolo PKL v Tatobitech

5. kolo Podkozákovské ligy se pro druhý prázdninový víkend přesunulo do Tatobit. Tropické vedro, a trať mírně do kopečka ale nezabránila kvalitním útokům, které jsme mohli po celou dobu soutěže sledovat. Některým družstvům soutěž trochu znepříjemnilo dlouhé čekání na vyhlášení, které bylo doprovázeno kategorií „Sranda útok" a mělo být do programu zařazeno po vyhlášení výsledků soutěže, ale na druhou stranu bylo o zábavu postaráno.

V mužské kategorii se rozběhl boj mezi časy pod hranicí šestnácti vteřin. Třetí místo tak patřilo mužům z Jablonce nad Jizerou s časem 15,35. Na druhou příčku se dostali muži z Roudného s časem o pouhé dvě setiny lepším 15,33 a na zlatý stupínek vystoupili Maršovice s časem 15,19.

Družstvo z Jílového zde s časem 17,69 (PP 16,64) obsadilo 12.místo a připsalo si do hodnocení PKL 4 cenné body.

V ženské kategorii obsadily třetí příčku ženy z Benešova u Semil s časem 18,69, stříbrná medaile patřila ženám z Libuně za čas 18,18. Jako jediný čas v ženské kategorii se pod hranici osmnácti vteřin, podařilo stlačit ženám ze Sychrova a to na krásných 17,51 a náleželo jim tak první místo.

VI.kolo PKL poprvé v Jílovém

Kolotoč PKL se již roztočil do plných obrátek a tak VI.kolo zavítalo poprvé v historii ligy do Jílového u Držkova (14.7.). Tropické počasí vystřídala polojasná obloha a teploty okolo 25ºC. I přes terénní nerovnost v podobě meze, kterou museli zdolat proudaři, se do Jílového sjelo 40 družstev mužů a žen a i přes již zmíněnou mez jsme mohli být svědky výborných útoků v obou kategoriích.

Mezi ženami svedlo boj o body celkem 15 družstev a jediný nedokončený pokus zaznamenala děvčata z Benešova u Semil. O stupně nejvyšší se však poprala družstva s časy pod hranicí 20 vteřin, kterou pokořila hned čtyři družstva. Třetí místo nakonec obsadila děvčata z Libuně, která svůj pokus dokončila s časem 19,71 (LP 18,17). Na stříbrný stupínek v ženské kategorii se postavila Vlastiboř s časem 19,38 (LP 19,31) a na stupínek nejvyšší se postavily Jeřmanice s časem 18,52 (LP 18,45), který jako jediný nepřekročil hranici 19 vteřin.

Mužských družstev se nakonec sešlo 25 a v této kategorii byly zaznamenány 3 nedokončené pokusy u družstev z Vlastiboře, Lestkova a Nouzova. Medailové pozice však patřili jinému triu. Třetí místo zde obsadili muži z Podůlší A s časem 15,62 (PP 15,48). Stříbro putovalo do Kosmonos, kdy jsme mohli vidět čas 15,50 (PP 14,83) a pro zlato si přijeli muži ze sousední obce, a to z Jirkova, za čas 15,32 (PP 15,25).

Družstvo domácího Jílova se na domácí trati nenechalo moc zahanbit a s časem 16,36 (LP 16,10) obsadilo celkově 6. místo a připsalo si velice cenných 10 bodů.

Po vyhlášení výsledků následovala doplňková soutěž v hodu sudem do dálky, takže zábava pro odpolední část soutěže byla zajištěna taktéž. Této soutěže se mohl zúčastnit každý a tak bylo startovní pole celkem rozsáhlé. Ženy házeli sudem malým (30 l) a nejdelší pokus patřil zástupkyni z Koberov, jejíž pokus atakoval hranici 7 metrů. Mezi muži byl boj o hodně vyrovnanější, z poháru pro vítěze se ale nakonec radoval zástupce z další sousední obce a to z Radčic. Pro doplnění, muži házeli sudem o objemu 50 l.

Další kolo PKL proběhne po menší pauze „až" 4.8. v areálu hasičů v Košťálově.

V.kolo HLČR v Karlinkách
V neděli 22.7. se v Karlinkách uskutečnilo V.kolo ligy Českého ráje. Počasí však v tento víkend zrovna moc příznivé nebylo a tak jsme mohli často spatřit soutěžící i diváky v teplejším oblečení, než by datum soutěže mohl napovídat. Hasiči si ale v počasí vybírat nemohou a tak se soutěž uskutečnila a každý ze soutěžních družstev se s vlivy počasí musel vypořádat. Do soutěže se nakonec přihlásilo přihlásilo celkem 8 žesnkých a 17 mužských družstev.
Mezi ženami opanovala první tři místa družstva, která se přela o přední příčky celkového hodnocení. Jeřmanice, které s časem 18,76 (PP 18,22) obsadila bronzový post nestačily na stříbrné ženy z Libuně za čas 18,65 (PP 17,59). Na zlatý stupínek však vystoupala Malá Skála Áčko s časem 18,19 (LP 17,65).
Mužská výsledková listina byla o trochu nabytější a výsledky byly s minimálními rozdíli. Do jedné vteřiny se naslkádalo hned 9 družstev na čele dnešní výsledkové listiny. Třetí místo však brali muži ze Střezetic s časem 15,15 (LP 14,77). Zůstali tak v těsném závěsu za Roudným, kterému na stříbrnou příčku stačil čas 15,04 (PP 14,49). Nejrychlejší útok dne ovšem předvedli muži z družstva Podůlší - Béčko, kteří zastavili časomíru na hodnotě 14,92 (PP 14,72). Po dnešním kole se průběžné pořadí zamíchalo tak, že se o trojici na celkových stupních vítězů nakonec bude muset rozhodnout až v posledních dvou kolech, která nám tak jistě přinesou zajímavou podívanou.
Družstvo Jílova ovšem na této soutěži také nechybělo. Bohužel po problémech na stroji dosáhli kluci na čas 17,08 (PP 17,03) a obsadili tak až 11. příčku

VII. kolo PKL v Košťálově.

První srpnový víkend nám přehoupl soutěže do druhé poloviny seriálu Podkozákovské ligy a v pořadí již sedmý závod se konal v Košťálově v areálu Pod Kozlovem. Počasí po celý den přálo vysokými teplotami, ale pro soutěžící si předešlý deštivý den přichystal pár nástrah v podobě promoklé trati, kterou se však pořadatelům podařilo v rámci možností kvalitně přichystat.

V ženské kategorii, které se zúčastnilo celkem sedm družstev, pro tento den kralovaly ženy z Jablonce nad Jizerou, které jako jediné stlačily svůj výsledný čas pod hranici dvaceti vteřin a to na krásných 18.87, stříbro si ponechaly domácí ženy z Košťálova s časem 20.33 a s jen o málo horším časem 20.57 se na bronzovou příčku postavily ženy z Jeřmanic.

Mužských družstev přijelo do Košťálova zabojovat celkem 24. Na stupínek nejvyšší dosáhli mezi šestnáctkovými časy muži z Tatobit s časem 16.01. Stříbro brali muži z Jablonce nad Jizerou s časem 16.39 a bronz patřil mužům z Frýdštejna (16.42).

Družstvo z Jílového zde svůj pokus bohužel nedokončilo a tak dalo svým soupeřům velkou šanci na dotažení, případně i přeskočení v celkovém hodnocení ligy.

Další kolo Podkozákovské ligy se pro následující víkend přesouvá na hřiště do Podmoklic.

VI.kolo HLČR v Úmyslovicích
V neděli 5.8. v Úmyslovicích proběhlo již VI.kolo HLČR v požárním útoku, tentokráte na 3B hadice. Počasí opět přineslo tropické teploty a na obloze jsme mohli mraky hledat zbytečně.
Do sportovního areálu se pro toto kolo sjelo celkem 20 družstev, z toho 7 ženských a 13 mužských a tak zde dokončený pokus znamenal jistotu bodů.
Ženská kategorie se jako obvykle běžela na 2 hadice B a tak proběhla až po skončení soutěže mužů. Nakonec ale v kategorii žen nebyly rozděleny všechny body a to pro neplatný pokus žen z Jeřmanic. Třetí místo si ale z této soutěže odvezlo družstvo z Malé Skály - Béčka s časem 18,65 (PP 18,37). Na prvních dvou místech se objevila sestava z Myštěvsi. Pro pořádek stříbro si odvezlo družstvo "B" za čas 18,51 (LP 17,78) a zlato si odvezla děvčata z Myštěvsi ("A") za čas 17,65 (PP 17,44).
Kategorie mužů na 3B hadice nám přinesla velice kvalitní výsledky a tak jsme mohli zatleskat všem, kteří se postavili na "bednu" a v konkurenci poměrně vyrovnaných soupeřů se prosadila nejlépe. Na třetím místě se objevili muži z 17,89 (PP 17,43). Druhou příčku obsadili Hradčany s časem 17,84 (LP 17,67) a první místo obsadil Jirkov, který se tak s časem 17,69 (PP 17,17) usadil na čele průběžného pořadí HLČR). Bohužel i v kategorii mužů nebylo rozdáno maximum bodů, protože svůj pokus zde nedokončili muži z Karlinek, kde se nepodařilo nastříkat na levém terči. Pravý proudař však nastříkal s časem 18,23.
Jílové zde předvedlo pokus v hodnotě 19,66 (LP 19,63), který stačil na 8. místo v Úmyslovicích.

VIII.kolo PKL v Podmoklicích

Další osmý závod Podkozákovské ligy se tentokrát přenesl v sobotu 11.8. na fotbalový trávník do Podmoklic. Již tradičně se na této soutěži závodníci dočkali možnosti běžet v rámci jednoho závodu dva soutěžní útoky, kdy se pro vítězný výsledek počítá lepší z časů. Útoky navíc probíhají souběžně ve dvou drahách, takže diváci mohli pozorovat souboje setin a vteřin přímo a ne jen na výsledkové listině. Terén je zde díky kvalitnímu trávníku a téměř dokonalé rovině kvalitní, počasí i přes své hrozby po celý den vcelku přálo, a tak byly zajištěny podmínky pro skvělé výkony, které se i dostavily.

V ženské kategorii se utkalo o medailové pozice celkem 11 družstev. Již v prvním pokusu si nejvyšší zlatou medaili pojistily ženy z Benešova u Semil, s časem 17.42 a zůstal jim tak jediný sedmnáctkový čas dne. O druhou pozici musely zabojovat až v druhém pokuse ženy z Libuně, které si vylepšili čas na 18.22 a odnesly si tak stříbrné medaile. Pro bronz si doběhly ženy z Jablonce nad Jizerou s časem z prvního pokusu 18.31.

V mužské kategorii se stali nepřemožitelnými se svým prvním pokusem muži z Vlastiboře, kterým se časomíra zastavila na krásném čase 14.77. Stříbrná medaile byla také dána již v prvním rozběhu a patřila pro tento den mužům z Tatobit za čas 14.84. V druhém pokuse polepšili svůj čas muži z Karlinek a tak za čas 15.06 brali bronzové medaile. 

Muži z Jílového v prvním pokuse zastavili čas ha hodnotě 16,56 (PP 14,78) a v druhém pokuse se nepodařilo dokončit po pádu levého proudaře. Napravo však byla časomíra zastavena na hodnotě 15,36. Platný čas 16,56 nám tak bohužel stačil až na 11.místo a tak se situace v tabulce zkomplikovala ještě o něco více.

VII. kolo HLČR v Jirkově - závěrečné kolo HLČR
V neděli 12.8. proběhlo závěrečné kolo Českého ráje v areálu hasičů z Jirkova. Nedělní dopoledne bylo opět v duchu příjemného letního počasí s teplotami kolem 25ºC. Do Jirkova přijelo zabojovat o poslední body celkem 22 družstev (8 ženských a 14 mužských). Jako předchozí kolo HLČR i zde bylo pro muže vypsáno pravidlo pro 3 hadice B.
V ženské kategorii, která se běžela jako vždy na 2 B, se na 3. místě umístila Krásná Ves s časem 19,43 (LP 18,24). Stříbro pustovalo do rukou Malé Skláky Áčka za čas 19,30 (PP 18,69) a zlatou medaily vybojovala děvčata z Myštěvsi za čas 18,99 (PP 17,70).
Mezi muži startovalo 14 družstev a jediné "N" padlo na družstvo z Podůlší - Béčka. Na třetím místě se usídlili Jinolice, které dosáhli času 18,09 (PP 17,41). Druhá pozice jela společně s vítězstvím u žen do Myštěvsi za čas 18,00 (LP 17,69) a vítězsví, již druhé v řadě, si připsal domácí tým z Jirkova za čas 17,77 (LP 17,47), čímž si zajistil celkové vítezství v lize.
Jílové se do sousední vsi vypravilo také a čas 20,58 (LP 19,20) stačil až na 10. pozici což v celkovém hodnocení ligy stačilo pouze na 7. místo.

IX. kolo PKL v Nouzově

Deváté kolo se pro tento víkend přesunulo na kopec k Nouzovským hasičům (sobota 18.8). Krásný výhled, skvělé počasí a bohatý doprovodný program, ani tentokrát nic z toho nechybělo. Trať je zde hodně specifická svou nerovností, náběh k základně mírně do kopečka a zbytek dráhy svažující se z kopce. Žádná z těchto podmínek ale soutěžící neodradila, a tak se na této trati sešlo celkem 7 družstev žen a 22 družstev mužů. Jelikož se celý seriál soutěží pomalu blíží ke konci, roste boj o přední příčky bodového hodnocení, zdaleka není nic rozhodnuto a boj o celková prvenství teprve vypukne.

Na Nouzov si pro medailové příčky v kategorii žen pro tento víkend doběhly ženy z Jablonce nad Jizerou a za čas 18,48 jim patřila bronzová příčka. Stříbro si odvezly ženy z Košťálova s časem 18,30. Zlato i pro tento víkend patřilo ženám z Benešova u Semil za čas 17,73.

V mužské kategorii se na stupně vítězů dostali muži Tatobit, kteří za čas 15,44 brali bronz, stříbro putovalo k mužům z Kosmonos za čas 15,21. A zlato pro tento den brali muži z Maršovic, kteří svůj výsledný čas stlačili na krásných 14,73.

Družstvo našeho sboru z Jílového se zúčastnil, jako je již tradicí, i IX. kola, kde po menších problémech při heveru obsadil 12. příčku s časem 17,63 (PP 17,59). To pro nás znamenalo pouhé 4 body do hodnocení PKL a tak jsme si zajistili velice namáhavý finiš letošní sezóny a máme tak v posledních 4 kolech PKL hodně co napravovat.

Další kolo Podkozákovské ligy proběhne po čtrnáctidenní pauze, a to v neděli 2. 9. 2012 v areálu hasičů v Benešově u Semil.

Jirkovská proudnice - závod zařazený do Jizerské ligy
V sobotu 1.9. se soutěžní družstva opět sjela do areálu v Jirkově. Tentokrát u příležitosti konání Jizerské ligy. Počasí se oproti poslední soutěži poněkud ochladilo a jasnou oblohu vystřídala obloha zatažená. Chvílemi hrozil i déšť v podobě přeháněk, který ale nakonec nepřišel. Do soutěže se nakonec pustilo 23 mužských družstev a 12 družstev žen.
Mezi muži se na bronzové příčce usadilo družstvo Pšánky A s časel 17,57 (LP 17,50). Druhý skončil domácí Jirkov s časem 17,42 (PP 17,35) a vylepšili tak dosavadní rekord trati. Tento rekord vylepšili právě domácí z Jirkova pro dřívější startovní pozici. Ovšem svůj loňský rekord ještě o něco více vylepšilo družstvo Renmotor Jinolice, a tak s časem 17,15 (LP 17,08) obsadilo stupínek nejvyšší.
Ženy ve své kategorii předvedli také pěkné pokusy, tentokrát bohužel musel zasahovat zdravotník a to v případě družstva ze Sychrova. Sychrov doplatil na mírně stoupající trať a rozdělovač, mimochodem zapůjčený od domácího Jirkova utrpěl zranění kolene. Sice byl podán protest pro zásah 3. osoby do provedení útoku ale po ukončení opakovaného pokusu došlo ke kolabsu jedné členky ze Sychrova, který si vyžádal zásah záchranné služby ze stanice Tanvald, a tak přejeme oběma děvčatům brzké uzdravení a rychlý návrat do sestavy svých družstev.
Abychom ale přešli k vítězskám. Třetí místo obsadilo družstvo z Bratříkova za čas 19,39 (PP 18,34). Stříbro si odvážela děvčata z Libuně, když jim časomíra zastavila na hodnotě 18,96 (LP 18,52). Zlaté medaile si po zaváhání jednoho z favoritů odvezla děvčata z Malé Skály Áčka s časem 18,70 (PP 18,21).
Muži z Jílového zde obsadili celkové 17. místo. Pro nebodované umístění, v důsledku problému na levém proudu, jsme na vyhlášení nezůstali a tak bude čas doplněn, až bude vypsána na webu Jizerské ligy oficiální výsledková listina.

X. kolo PKL proběhlo v areálu v Benešově u Semil

Desátým závodem v řadě se Podkozákovská liga ocitá v poslední čtveřici závodů, kde se bojovalo nejen o medaile, ale i o cenné body do celkového pořadí seriálu. Závod se pro tento den konal na krásné trati v hasičském areálu v Benešově u Semil (neděle 2.9.), kam dorazilo celkem 22 družstev mužů a 8 družstev žen.

V mužské kategorii na bronzové medaile dosáhli muži z Tatobit s časem 15,91 a tak v celkovém pořadí postoupili na druhé místo. Družstvo z Jílového pro tento víkend překvapilo nejen své soupeře ale možná i samo sebe, když s časem 15,85 (PP 15,68) obsadilo stříbrnou pozici a dotáhlo se na dělenou 6. příčku v celkovém hodnocení ligy společně s Benešovem u Semil. Zlato putovalo k prozatimním favoritům seriálu do Podůlší, kdy se časomíra zastavila na čase o pouhé tři setinky lepším a to 15,82 (LP 15,74)

V ženské kategorii se na bronzový stupínek dostaly ženy z Bozkova A s časem 19,76. Stříbrnou medailí, jak holky říkají, prolomili svou smůlu na této trati ženy z Jeřmanic a za čas 18,44 braly další body do celkového pořadí, kde se prozatím drží na krásném třetím místě. Již potřetí v řadě si pro nejvyšší stupínek doběhly na domácí trati ženy z Benešova u Semil a s časem 18,14 přičetly další cenné body do celkového pořadí a dostaly se tak na shodu bodů s prozatím vedoucím týmem z Libuně.

Další kolo PKL se koná následující týden 9. 9. na trati v Bozkově.

XI.kolo PKL v Bozkově a napínavý souboj o přední příčky

Na jedenáctém kole (neděle 9.9.) Podkozákovské ligy se sjelo celkem 24 družstev mužů a 11 družstev žen. Běželo se tentokrát na trati v areálu Bozkovských hasičů. Počasí této soutěži přálo, trať s mírným převýšením potrápila především časy v ženské kategorii, zato v mužské kategorii se rozmohl velký boj mezi časy okolo hranice patnácti vteřin a souboje o první příčky byly tak hodně napínavé.

V kategorii žen se na třetí příčku probojovaly ženy z Vlastiboře s časem 19,31 (PP 18,79). Stříbrné medaile a potřebné body si odvezly ženy z Jeřmanic za čas 18,50 (LP 17,49). Zlato patřilo ženám z Jablonce nad Jizerou, které dosáhly na čas 18,24 (PP 18,14).

V mužské kategorii se rozmohl boj o setinky, ze kterého se nakonec na třetí místo dostalo naše družstvo z  Jílového s časem 15,13 (LP 14,62) a podruhé v řadě se ukázalo na pódiovém umístění. Tímto výsledkem jsme se dokonce posunuli na průběžné 5. místo za Jablonec nad Jizerou, a tak máme stále ještě o co bojovat. O málo lepšího času 15.00 (LP 14,74) dosáhli muži z Libuně a brali tak stříbrné medaile. Jediného čtrnáctkového času (PP 14,63; LP 14,49), který přinesl i zlaté medaile, dosáhli muži z Mladějova.

Předposlední kolo Podkozákovské ligy se po čtrnáctidenní pauze přenese na dráhu hasičů z Jablonce nad Jizerou.

XII. kolo PKL se premiérově konalo v Jablonci na Jizerou

XII.kolo Podkozákovské ligy se pro předposlední souboj o body přesunulo do Jablonce nad Jizerou (22.9.), kam se sjelo celkem 21 družstev mužů a 10 družstev žen. Za požární zbrojnicí v Jablonci byl připraven areál, který byl bohužel mírně namoklý po deštích, které přišly v noci ale ani tento fakt nijak neovlivnil výsledky soutěže. Tuto soutěž ovšem poznamenali i mnohem nižší teploty, než jsme tomu byli zvyklí z dřívějších kol a tak jsme mohli jenom čekat na to, jaké výsledky budou dnes družstva předvádět. Jelikož se již blíží i konec tohoto ročníku, svedl se souboj o body do celkového vyhodnocení a to hlavně mezi vedoucím triem mezi muži.

Mezi ženami sváděla souboj o přední příčku hlavně děvčata z Libuně a z Benešova u Semil. Na třetí místo se v tomto souboji ovšem probojovala také děvčata z Jeřmanic, která brala bronz za čas 18,91 (LP 18,86). Stříbro a také průběžně druhou pozici obsadila Libuň s časem 18,89 (LP 18,58) a průběžné prvenství si zde s časem 17,62 (PP 17,43) pojistila děvčata z Benešova u Semil. Rozdíli jsou ovšem malé a tak můžeme očekávat dramatický souboj i v posledním kole.

Mezi muži byl, jako letos již tradičně, souboj mnohem vyrovnanější. Hned 7 družstev se vměstnalo do jedné vteřiny. Třetí místo nakonec padlo na letošního leadra ligy, a to na muže s Podůlší za čas 15,02 (LP 14,68). Druhé místo obsadili muži z Kosmonos s časem 14,96 (LP 14,72), kteří také svádějí tuhý souboj o prvenství v celkovém hodnocení ligy. Vítězem dne se však stalo družstvo z Maršovic, které dosáhlo času 14,61 a to shodně na obou terčích. Předposlední kolo nám však s pořadím na prvních třech příčkách moc nezamíchalo a tak se dá čekat taktéž velký souboj o celkové vítězství.

Družstvo z Jílového ani v Jablonečku neztratilo nic ze svých výkonů v minulých kolech a za čas 15,43 (PP 15,38) bralo také cenné body do celkového hodnocení. Tento čas však stačil pouze na 7.místo a naším nejbližším soupeřem se stali Maršovice, které svoji ztrátu na 5. místo celkově stáhli na pouhých 5 bodů.

Jak bylo již zmíněno, čeká se souboj o poslední body, které mohou sehrát v letošním ročníku hodně velkou roli, a tak se na další návštěvu těšíme v areálu hasičů z Ploukonic, kde se v sobotu 29.9. uskuteční poslední kolo Podkozákovské ligy roku 2012. 

Závěr PKL 2012 v Ploukonicích

V poslední zářijovou sobotu se přesunul seriál Podkozákovské ligy do svého cíle. Závěrečné kolo proběhlo v areálu hasičů z Ploukonic, kteří pro nás přivravili soutěž o "Posvícenskou husu aneb nejrychlejší požární útok podzimu". Přes velice sychravé počasí, které vládlo v předchozích dnech, se obloha v Ploukonicích téměř vyjasnila a teploty okolo 18ºC všechny velice potěšily. Nakonec se na závěrečné kolo sjelo 24 družstev mužů a 13 družstev žen. Samozřejmě jsme mohli očekávat souboje nejen o umístění na této soutěži ale hlavně se čekal tuhý boj o celkové umístění.

Mezi ženami se o celkové prvenství snažila pouze dvě družstva, Libuň a Benešov u Semil. Nakonec vše ale dopadlo jinak, než mohl kdokoliv očekávat. Všechny ovšem potěšil fakt, že první trio dosáhlo času pod 19 sekund a rozdíly byly minimální. Na třetí místo se totiž probojovala děvčata z Bratříkova s časem 18,69 (PP 18,15). Druhé místo za čas 18,67 (LP 17,54) získala Libuň a prvenství  z Ploukonic si s časem 18,50 (LP 17,13) odvezla děvčata ze Sychrova. Ženy z Benešova u Semil bohužel zaváhali a přišli tak nejen o hezké umístění v Ploukonicích ale také o celkové vítězství, ze kterého se nakonec mohou radovat děvčata z Libuně.

Mezi muži byl ovšem souboj ještě vyhrocenější, jelikož mezi prvními 3 družstvy byl před odečtem nejhoršího výsledku rozdíl pouhých 9 bodů. Po odečtu se tak rozdíl zmenšil na pouhé 3 body rozdílu mezi prvním a třetím místem, a to, jak víme, může změnit pouhý zlomek sekundy. A souboj opravdu přišel. Bohužel vyhrocennost tohoto závodu se odrazila ve výsledcích a tak jsme v mužské kategorii viděli hned 6 neplatných pokusů. Ovšem na druhé straně výsledkové listiny jsme viděli také 6 pokusů pod 16 vteřin a z toho 4 dokonce pod 15 vteřin. Třetí místo ale nakonec obsadili muži z Krlinek A s časem 14,94 (PP 14,81) a porazili tak Tatobity o 5 setin sekundy, ovšem o jedinou setinku zůstali třetí. Druhou příčku si v Ploukonicích vybojoval Letohrad Kunčice B s časem 14,93 (PP 14,89) a prvenství jak z této soutěže tak v celém ročníku PKL 2012 mohli oslavovat suveréni z Podůlší, kteří svoji pozici potvrdili časem 14,57 (PP 14,46), což je prý jejich nový osobní rekord.

Naše družstvo ovšem mírně zaváhalo a dalo tak příležitost dalším soupeřům, aby se dotáhli na celkově páté místo a nás ještě sesadili. Po menším zdržení vzadu totiž ještě došlo k prostřiku na levém terči a pokus byl dokončen s časem 17,00 (PP 16,45) a to stačilo až na 12. příčku. Ovšem této příležitosti nikdo z našich pronásledovatelů nevyužil a Maršovice, které nás ohrožovali nejvíce svoji ztrátu již stáhnout nedokázali. V ročníku 2012 se tak Jílové umístilo celkově na 5. příčce v kategorii muži.

Letošní sezóna utekla stejně rychle jako voda steče z Kozákova, ale pro všechny příznivce požárního sportu je ještě jedna příležitost, jak se v rámci tohoto ročníku PKL ještě setkat a to při slavnostním vyhlášení výsledků Podkozákovské ligy 2012, které se bude konat 6.10. 2012 od 18.00 hod. v Košťálovské sokolovně. Samozřejmě i zde bude občerstvení zajištěno a o volnou zábavu taktéž.