Michal Štěpán
narozen 27.9.1990
Členem SDH Jílové od 1.1.2004
Momentálně ve funkci Jednatele SDH Jílové
v soutěžním družstvu na postu strojníka
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Liberecký kraj, okres Jablonec nad Nisou, okrsek Velké Hamry

 

Sezóna 2014

V sezóně 2014 se naše družstvo pravidelně zúčastňovalo soutěží Podkozákovské ligy, dále pak FireNight Cupu a pro tuto sezónu nově také Jizerské ligy. Samozřejmostí byla účast na extraligových kolech, která se již podruhé konala na území Libereckého kraje, a to v Radimovicích a v Benešově u Semil.

V Jizerské lize, kterou jsme "projížděli" prvním rokem jsme nasbírali celkem 14 bodů, což nám stačilo na celkové 22.místo. Ovšem o mnoho bodů jsme přišli vlastními chybami, a to hlavně nedokončováním útoků. Ovšem pravdou je to, že většina našich "N" už prostě dokončit nešla.

Jiná situace ovšem byla v Podkozákovské lize, kterou preferujeme, možná i proto, že jsme jejími pořadateli, možná proto, protože to byla první liga, kterou jsme okusili celou. Situace na začátku sezóny ale nebyla nijak slavná. Po dvou kolech 4 body na kontě, což nasvědčovalo tomu, že do celkového hodnocení soutěže se nám bude promlouvat těžko. Ovšem třetím kolem jsme si napravili pověst, když jsme poprvé v sezóně stáli na bedně, přesněji na stříbrném stupínku. Ovšem pak jakoby blesk z čistého nebe, a jak jsme sezónu začali, tak jsme v ní i pokračovali. Soutěže jsme sice dokončovali a pouze dvakrát se nám nepodařilo dokončit (vždy závadou na materiálu), ovšem bodový přísun byl velice malý, a my jsme se pomalu ale jistě loučili s vyššími příčkami v celkovém hodnocení. Nakonec jsme posbírali 71 bodů, což ovšem sačilo pouze na 8. místo, což bylo zklamání po výkonech v minulých ročnících PKL.

Ve FireNigth Cupu jsme si ovšem vylepšovali náladu. Sice se nám téměř celou sezónu nedařilo vyšplhat až na stupně vítězů, ale soutěže jsme dokončovali, což přiznejme s ohledem na předchozí ročníky nočních soutěží, bylo samo o sobě úspěchem. A nejen to že jsme dokončovali, dokonce jsme sbírali vysoké příděly bodů. Již od začátku sezóny jsme soupeřili hlavně se sborem ze Sloupu a z Veselé. Každým kolem se situace měnila a rozestupy se razanzně měnily. Dramatický byl i závěr sezóny, protože ještě před poslední soutěží nebylo rozhodnuto, kdo se stane vítězem a ve vzduchu viselo opravdu velké napětí. Z vyrovnané trojice jsme se na start soutěže postavili jako první my, čas 17,20 sice nebyl nijak oslnivý, ovšem ten večer se nedařilo témeř nikomu. Po pokusu Veselé, které se opravdu nepodařilo prolomit hranici ani 20 vteřin jsme se mohli radovat, budeme nejhůře druzí. Ovšem všichni čekali ještě na jedno družstvo, Sloup. Takovouhle atmosféru si přeje každý pořadatel. Všichni přítomní sledovali pokus Sloupu už od přípravy a každý čekal, jak jejich pokus dopadne, protože mohl ještě hodně promíchat výsledky soutěže i ligy. Ovšem Sloup si vedl suverénně, jako jediny prorazil 17kovou hranici a zaslouženě zvítězil nejen na této soutěži ale i v celé lize. Na nás zbyly jen stříbrné medaile, taktéž v soutěži i celé lize. Ovšem i tak jsme z toho měli velikou radost.


Samozřejmostí byla také účast na pohárových soutěžích, kde se dařilo více i méně. Také jsme se zúčastnili Memoriálu V.I.Lenina v Širokém Dole, tam se nám ovšem nedařilo vůbec ;-)