Michal Štěpán
narozen 27.9.1990
Členem SDH Jílové od 1.1.2004
Momentálně ve funkci Jednatele SDH Jílové
v soutěžním družstvu na postu strojníka
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Liberecký kraj, okres Jablonec nad Nisou, okrsek Velké Hamry

 

Výjezdy

Informace o výjezdech SDH Jílové u Držkova
Ve středu 14.4. 2010 se naše jednotka zúčastnila zásahu v obci Malá Horka, kde došlo k požáru polozděné roubenky. U tohoto požáru zasahovali profesionální jednotky z Velkých Hamrů a Semil. Z dobrovolných hasičů na místo požáru přijeli z Hrubé Horky a také z Líšného. Vodu na místo požáru dopravovaly 3 cisterny, které pak přečerpávali vodu do další cisterny, která stála blíže k ohni.
Tento požár se bohužel neobešel bez oběti na životě. V troskách domu bylo obeveno tělo muže, který zde žil. Celou událost pak přebrala policie ČR, která se společně s kolegy z HZS Libereckého kraje snaží zjistit příčinu požáru, smrti zemřelé osoby a její identifikaci.
Ve dnech 8.8. až 13.8. a dále pak 16. a 17.8 2010 se náš sbor zúčastnil při likvidaci škod po "bleskové povodni" ,která v Libereckém kraji uděřila v sobotu 7.8. 2010. Tato povodeň všechny zaskočila svým rychlým příchodem a vzala tak lidem možnost zachránit většinu svých věcí. A bohužel ani tentokrát se neobešla bez obětí na životech, lidského hienismu a ničení majetku.
Náš sbor pomáhal lidem ve Frýdlantě v Čechách, jednom z nejvíce postižených měst. Naše práce zde zahrnovala odsávání sklepů, čištění silnic a chodníků, vynášení bahna, atd. Naší pozornosti ovšem neuniklo ani nutné vymytí sálu v místní sokololvně a přilehlých prostorech. Společně s dalšími sbory jsme se snažili zprůchodnit dešťové kanály, které hrozili opětovným zaplavením již vyčištěných domů, v případě dalších silných dešťů. Jen z našeho sboru se celkem zúčastnilo 8 lidí, mezi nimi i ženy, a jeden člen SDH Hrubá Horka, který s námi odjezdil témeř celou dobu zásahu ve Frýdlantě. Pozadu ovšem nezůstal ani OÚ Jílolvé, který byl při pracích zastoupen místostaroustkou obce pí Eliškou Jeřábkovou.
Na žádost OÚ jsme se zúčastnili i humanitární pomoci v Raspenavě, kam jsme vyrazili s veřejnou sbírkou pro postižené oblasti.
Poděkovat bych chtěl i všem občanům obce Jílové, kteří přispěli do veřejné sbírky humanitární pomoci jídlem, pitím, oblečením a dalším potřebným vybavením pro děti i pro dům. Dále pak také zaměstnacům firmy Schurter, kteří uspořádali také sbírku a požádali naši jednotku o pomoc s převozem do Raspenavy.
Dne 7.2.2012 se náš sbor zúčastnil výjezdu k požáru rodinného domu v obci Držkov. Při požáru zasahovala jednotka HZS Libereckého kraje ze stanice Tanvald a dále čtyři sbory dobrovolných hasičů z obcí Držkov, Jílové u Držkova, Zlaté Olešnice a Tanvaldu - Šumburku. Požár byl velice rychle uhašen, ale ohnisko požáru se nedařilo nalézt a tak bylo požádáno o termokameru z Jablonce nad Nisou.Situaci na místě komplikovalo mrazivé počasí, které způsobilo technickou závadu na cisterně z Jílového. Mráz ale nebyl jediným problémem při hašení požáru tohoto domku. Rodinný dům byl zcela zarovnán věcmi, které majitel údajně uskladňoval 50 let (možná i déle, čemuž nasvědčuje i nález novin z roku 1942), což bránilo v hledání ohniska a tak museli zasahující sbory přikročit k vynášení "bordelu" z prvního patra zkrze okno. Nakonec se požár podařilo zlikvidovat úplně a dohlídávací práce zajistil sbor z Držkova. Při požáru se nikomu nic nestalo, jelikož majitel v době vypuknutí nejspíš nebyl doma.
Dne 2.4.2016 byl vyhlášen požární poplach z důvodu požáru v obci Horská Kamenice. Jednalo se o požár hrabanky po těžbě dřeva v nepřístupném terénu poblíž soutoku řeky Jizery s Kamenicí nedaleko Spálova. Na místo události bylo vysláno celkem 8 jednotek hasičů, mezi nimiž byla i jednotka z Jílového u Držkova. Pro většinu jednotek bylo místo události již důvěrně známé, jelikož v této části došlo během posledních 3 let již ke třetímu požáru způsobeném vypalováním po těžbě dřeva.
Ve dnech 6. a 8.5.2016 se naše jednotka účastnila zásahů při požárech lesního porostu a hrabanky. V pátečním případě šlo o prostor poblíž střelnice v Jílovém u Držkova, mezi obcemi Jílové u Držkova a Jirkov, kde došlo k zahoření po pálení větví a klestí po těžbě dřeva. Při tomto zásahu byla poškozena naše cisterna T-148 CAS 32, když došlo ke zlomení řadící páky. Pro tuto skutěčnost bylo nutné do nepřístupného terénu provést dálkovou dopravu vody hadicemi (vedení bylo cca. 18 B hadic k rozdělovači). Zásahu se účastnili jednotky HZS Libereckého kraje ze stanic Tanvald a Semily, dále jednotky dobrovolných hasičů z Jílového u Držkova, Železného Brodu, Držkova a Jirkova. Jednotkám se podařilo požár dostat rychle pod kontrolu a zamezit tak jeho šíření dál do okolního lesa, i přes náročný terén.
V neděli 8.5. jsme byli povolání k požáru hrabanky v obci Jirkov - Střevelná, kde došlo opět k zahoření lesního porostu po vypalování po těžbě. Tento zásah ovšem komplikovaly poryvy větru, které rychle rozšiřovali požářiště. K tomuto zásahu byla povolána jednotka HZS LK ze stanice TAnvald, dále jednotky z Železného Brodu, Jirkova a Jílového u Držkova. Po příjezdu naší jednotky byl požár již rozšířen přes vrchol kopce a naše jednotka byla pověřena hašením ručním nářadím (lopatami, hráběmi) a zamezení tak dalšímu šíření požáru do stran, cisternami se pak realizovala kyvadlová doprava vody z obce Horská Kamenice. Po uhašení požáru byla naše jednotka pověřena, společně s Železným Brodem, dohledu na místem požáru po dobu další hodiny, během které bylo celé požářiště znovu prokropeno vodou.